Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg még nincs nyelvvizsgá...

Jelenleg még nincs nyelvvizsgám ha júl 12. -ig megcsinálom még beleszámít a felvéteibe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy február 15 a jelentkezési határidő. Azt olvastam hogy a hiánypótlási határidő július12 , ezért kérdezem hogy ha eddig sikerül megcsinálnom a nyelvvizsgát akkor az még beleszámít ? És ezt hogyan kell kivitelezni ? február 15-ig amikor leadom be kell írni hogy " van" és gözerővel tanulni hogy tényleg meg is legyen vagy ráérek beírni akkor amikor ténylegesen sikerül? az alapszakhoz muszáj hogy meglegyen a nyelvvizsgával együtt lesz 303 pontom és ha nincs meg ( -28pont ) akkor nem lesz meg a min. 280 pontom ami lesz nagy valósznűséggel a min. ponthatár idén is ( elvileg marad az idelyi, ahogy olvastam)
2017. dec. 28. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell beírni a jelentkezésnél, ha akkor még nincs meg, hanem szimplán majd a dokumentumokkal együtt azt is el kell küldeni.

Viszont bele kell kalkulálni, hogy idő, mire kijavítják és kiállítják a bizonyítványt, szóval ha július elején elmész, az már késő. Úgy emlékszem a legkésőbbi talán a májusi vizsga, ami még belefér, de mindenképp tájékozódni kell a nyelvvizsgaközpontnál.

2017. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és a figyelmesztetést ! :)

Sokat segített a válasz :)

2017. dec. 28. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem lesz meg a 280 pontod, nem is jelentkezhetsz. vagyis érvénytelen lesz, úgyhogy én inkább az érettségire gyúrnék rá.
2017. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg felsőoktatási szakképzésben tanulok, a kalkulátorral számoltam ki h ha a FOSZ-en 3-as a záróvizsgám és meglesz a nyelvvizsgám 303 pontom lesz

gondolom a kalkulátor csak akkor számolja hozzá a többletpontot ha megvan az a minimum amihez hozzátudja adni , ergo ha a nyelvvizsga és a FOSZ sikerül akk tudok jelentkezni alapszakra vagy rosszul gondolom?

2017. dec. 28. 22:59
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Úgy kalkulálj, hogy kb. egy hónap, amíg kijavítják, és még egy hónap, amíg megjön a bizonyítvány (bizonyítvány híján nem állítanak ki, és nem fogadnak el semmilyen egyéb igazolást). Ha nem akarod kicentizni a dolgot, azt javaslom, hogy április végén legkésőbb menj el nyelvvizsgázni. Egyébként természetesen igen, ha július 12-ig feltöltöd, akkor beleszámít.
2017. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy milyen szinten vagy nyelvből, így ezt a sikerülhet, mennyit kell készülnöm, döntsd el te magad! Nekem például egy hét gyakorlás, plusz szóbelin improvizàltam.

VISZONT! Az áprilisi (én ezen voltam) és a májusi nagyon elejei (első egy, másfél hét az mecces már) nyelvvizsgák még beszámítanak. Különben nem fogják megküldeni odőben. Hivatalosan is megadnak egy határidőt, de cseszheted ha nem jön meg. Átlagosan 1,5-2 hónapot kell a bizonyítvány kiállítására várni. Nálunk azzal lehetett gyorsítani, ha személyesen bemész érte. Lebet őket sürhetni is, de felesleges.

A nyelvvizsgát utólag is fel lehet tölteni, ahogyan az érettségit is stb. Addig ne írd be, hogy "van". Ez marhaság.

Amúgy FOSZK-ra is kellett ugyanígy felvételizni, szóval ezt mind tudnod kellene!

2017. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és pluszpontokkal (nyelvvizsga) együtt!!! kell meglenni a 280 pontnak. Viszont a FOSZK-os pluszpontod is beleszámít, ezt is kaluláld be. Ez 2015-től így van, utána lehet nézni, én akkor felvételeiztem.

Amúgy ha necces menj el valamiből újraérettségizni!

2017. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget !

Járok magántanárhoz , eddig is jártam így bízom benne hogy sikerül a nyelvvizsga , ha egy alacsonyabb kategoriájú is pl. úgy halottam hogy az origo "könnyűnek mondható " aztán a nyelvet ugyanúgy folytatnám továb hisz a tudás a lényeg nem a papír de a felvételihez most meg kell szereznem


Én úgy tudom hogy a plusz pontokat vagyis többlet pontot akkor kapom meg ha a minimum pont megvan, mert nekem sajnos édesapám elhunyt ezért kaptam volna esélyegyenlőségből már nem tudom mennyi + pontot de mivel a minimum nem volt meg nem kaptam

2017. dec. 29. 10:42
 9/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a kalkulárorban ha nincs meg a nyelvvizsgám akkor a FOSZ-os pontom sem számít bele vagyis a nyelvvizsga nélkül nincs meg a minimum ponthatár

ha 3-as +10 ha 4-es +20 ha 5-ös +30 pont a felsőoktatási szakképzés ezért most a nyelvvizsgára gyúrok nagyon és hogy a FOSZ a minimum 3-as meglegyen ( de ha a FOSZ ne adj isten nem sikerülne a nyilvvizsgával meglenne a minimum pontom ( 295p)

2017. dec. 29. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Beleszámít. :) Nekem anno pont a határidő napján adták ki, akkor annyi volt, hogy befotóztam és feltöltöttem. Most azt hiszem, az oklevél sorszámát kell beírni, fényképen nem kell igazolni. Értelemszerűen, amíg nincs oklevél, addig nem nagyon tudod bevinni sem a rendszerbe. Majd akkor.:)
2017. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!