Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egyetemre jelentkez...

Lehetséges egyetemre jelentkezni matek felmentéssel? (Bővebben a kérdés alatt)

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön tartózkodom (Egyesült Királyság) és szeretnék majd skót egyetemre jelentkezni Network/Cyber Security szakra az informatikán belül, de mint egyértelmű, matematikát várnak el hozzá. Nos, nem érettségiztem matematikából, helyette biológiát választottam mint választott tantárgy.

Továbbra is érdeklődöm az informatika iránt, de nem tudom, hogy ilyen esetben mik a kilátásaim. Volt valaki ilyen helyzetben, van-e alternatíva?



2017. dec. 29. 20:33
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
100%
Cyber Securityra matek nélkül? Az olyan, mint orvosira biosz nélkül. Egyébként az UCAS iránt kéne érdeklődnöd, ott bírálják el a külföldi érettségiket vagy íratnak veled britet, de a matek az belépőtárgy egy ilyen képzésre.
2017. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogos volt a felmentés (tényleg sokat tanultál, de nem tudtad elérni az elégséges szintet), akkor nem ajánlanám a jelentkezést. Lehet hogy felvennének, de valószínűleg az első félévben kibuknál.
2017. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem érettségiztél matekból? Egyszerűen mást választottál, vagy fel voltál mentve valamilyen "egészségi" okból?
2017. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fel voltam mentve (nagyjából 11. osztályban történt), mert egyrészt nem ment különösebben - nem emlékszem pontosan mert kissé régen volt, de talán másodfokú egyenletek nem mehettek jól) és nagyon gyakran félreszámoltam egyértelmű műveleteket. Emiatt külön tanárhoz is jártam, azzal sikerült egy kettes dolgozatot kiötölnöm az év közepére/vége felé, még ha ez nem is segített sokat.


Azt tudom, hogy a rendszergazdák annyira sok matematikát nem használnak, leszámítva a számrendszereket (tizenhatos, kettes és ötös azt hiszem). Decimális, hexadecimális és bináris a megnevezésük.

Mielőtt kijöttem Angliába (kb. egy éve) előtte OKJ-ra akartam menni, de valahogy nem úgy jött ki a lépés. Osztálytársamat kettes matek érettségivel vették fel (Petrik Lajos az iskola neve, de ez nem a teljes megnevezése..). Persze, egyetemeken más lehet a leosztás.

2017. dec. 29. 20:55
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Informatikát egyetemi szinten matek nélkül tanulni az olyan, mint amikor elmész ba**ni f**z nélkül.

Végezz el valami okájét, ne akarj egyetemre menni.

2017. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

OKJ ra lehet felvesznek, matek nélkül, de azért valamit csak kellene számolni ott is...


Amúgy meg őszinte kérdés...

Magyar egyetemeken végig van matek kb, és nem 1-1 tantárggyal hanem lehet félévente 2-4-el.

Akkor őszintén te mit csinálnál külföldön a matekórák helyett?


Mert azért egy matematikus ha felvenné az infót akkor 2-3 félévnél több tárgya nem igazán lenne, ha mindent felvehetne.

2017. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamennyire ismerem azokat a feladatokat amik matekot igényelnek (IP cím számolás és átváltás), a volt osztálytársamtól informálódom aki épp a szakmát tanulja.

Esetleg talán az az egyik ötletem, hogy újra érettségizem matekból, amivel már felvennének az egyetemekre ha így nem sikerülne.

2017. dec. 30. 13:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a számrendszerek, meg az IP számolás megy, de egyetemen ezt nem fogják mateknak hívni. Én gépészmérnöknek tanulok, de vannak itt mérnökinformatikusok is, ugyan azt tanuljuk matekból. Persze kb. soha nem fogjuk az itt tanult matekot használni, de szerintem a problémamegoldó képességet igencsak fejleszti. Csak egy példa:


Határozza meg az adott r: I -> R^3 paraméterezésű síkgörbe adott 0 < t < 1 részének ívhosszát!


r(t) = (15t-1)e1+(4^(3/2))e2+(t^2+5)e3


Persze ez már analízis III nálunk, nem ezzel kezdtük. Viszont analízis I-ből, ha nem tudtad a középiskolai alapvető dolgokat, akkor esélyed sem volt átmenni.

Ez szinte egyébként az összes számolós tantárgyra igaz.


Felejtsd el az egyetemet, inkább végezz el valami OKJ-s szakmát és fejleszd magad, azzal többre mész.

2017. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha felmentettek matekból, inkább valami gyorsétterembe keresd a helyed kiszolgálóként, ode lehet ha nem kell ész.
2018. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
72%

#9

Így utólag is mondom hogy rohadt köcsög vagy,tipikus Magyar peszimista leszóló hozzá állás,attól hogy valakit fel mentenek matekból még nem elmebeteg nem fogyatékos,egyszerűen a matekra születni kell,és aki nem erre született az napi 24 órát tanulhatná,akkor sem menne neki,amúgy elárulom rengeteg egyetemi szakhoz nem kell matek csak te vagy gyorséttermesként rosszindulatú ilyen hozzá állással:"ha nekem nem sikerült,ne sikerüljön másnak sem"

2019. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!