Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai szakirányban...

Informatikai szakirányban szeretnék tovább tanulni, és baj, ha németet tanulok?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok,és 1.osztálytól kezdve németet tanulok,amiből 5-ös vagyok. Egyébként kiváló tanuló vagyok. Csak nem angolt tanulok.

Célom:Programtervező-informatikus lenni.

5.0% az átlagom.


2017. dec. 30. 18:23
 1/5 A jó édes ***** válasza:
33%
Bajnak nem baj, csak éppen felesleges. Festészetet vagy latint is tanulhatsz - azok is legalább annyi hasznot hajtanak egy informatikus számára, mint a német.
2017. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az #1 válaszadó vagy tapasztalatlan vagy nincs sok köze az informatikához. Mert németet tanulni szoftverfejlesztőként egyáltalán nem haszontalan. Jónéhány olyan ismerősöm van, akiknek a munkaadójuk fizeti a német nyelvoktatásukat, mert sok a jelenlegi (és potenciális) német nyelvű ügyfelük (és nekik is imponálóbb, ha ők az anyanyelvüket használhatják).

Van olyan ismerősöm, aki Bécsben dolgozik vagy éppen az egyik munkatársam korábban Németországban dolgozott outsourcing keretein belül.


Igen, valóban kell tudni angolul (minimum középfokon), de ha mellette tudsz németül, akkor az nagyon nagy előny tud lenni, főleg ha Nyugat-Európában is szeretnél dolgozni. És ezt abszolút nem mondanám haszontalannak.


(Egyébként én áltsuliban és középsuliban végig németet tanultam, majd egyetem alatt kezdtem el és tanultam meg angolul - szintén Programtervező informatika).

2017. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Angol mindenképpen kelleni fog, a német egy + lesz, de az sem mindenhol.
2017. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Informatikusként az angolra mindenképpen szükséged lesz!

A német jó, sok cégnél kérik: pl. ITSH, Telekom.

De ha nem mezei kóder leszel, aki ül a sarokban és a kódot reszeli, hanem mondjuk konzulens, vagy IT/fejlesztési/infrastruktúra projektmenedzser, akkor a német megrendelő fogja kérni a német nyelvtudást (akkor is, ha a cégmondjuk amerikai). 100 milló ember, 3 brutálisan erős, magasan fejlett és központi gazdaság nyelve a német, ezt ne felejtsd el.

2017. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Majd legfeljebb magánúton elkezdenék tanulni most majd a nyári szünetben angolt,mert ahová én jelentkeztem a középiskolába,ott csak és kizárólag angol van ...

2017. dec. 31. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!