Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsek informatikai...

Hogyan döntsek informatikai pályán az egyetemi továbbtanulásommal kapcsolatban a legideálisabban?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

12. évfolyamot végzem infós suliban, cél mindenképpen informatikát továbbtanulni (programtervező informatikus). Kinézett egyetem a Veszprémi Pannon egyetem, Pestig nem igazán szeretnék menni (Az ország nyugati felében élek), meg amúgy is az ELTE lehet kicsit erős lenne. Nem szeretem az irodalom, nyelvtant. A töri érdekel azzal azért elvagyok. Matek kicsit érdekes: viszonylag jól megy, stabil négyes megvan, általában figyelmetlenségeken csúszok el néha a dogáknál ami lehúz nem azért mert nem tudom mit kellene csinálni, vagy pedig az idővel van problémám, tudom magamról, hogy kicsit lassabb vagyok a többieknél ezt érzem más tantárgyaknál is viszont papírom nincs, arról hogy több időt kapjak, én sem érzem annyira vészesnek ezt a dolgot - nagyjából sikerül beleférnem az időbe ha közbe tudatosítom magamba, hogy gyorsabban kell csinálnom mint az amúgy tempóm - és szerintem a lényeg is inkább ott van h ÉRTEM a matekot és még talán azt is mondhatom hogy szeretem is. Angol nagy sajnáltra nem az erősségem. :'( Szakmai tantárgyak: Minimum négyes de prog., adatbázis tantárgyakból ötös laza, hálózatok ami annyira nem mindenhol világos de összességében az sem rossz, weblap fejlesztés felé is nyitott tudnék lenni, érdekelne.

Terv: középszinten közismereti infóból 88%-os érettségim megvan, szerintem tudnám ezt produkálni emelt szinten is. Egyelőre ezzel a közép infoval meg matek érettségivel duplázva pályáznám meg az egyetemet, DE: elvileg indítanak a suliban egyéves OKJ-s szoftverfejlesztői képzést ami + pont lenne a felsőoktatásban és ezen mindenképp szeretnék maradni - ha felvesznek ha nem - tehát ha felvesznek az egyetemre halasztanék egy évet (már ha ez lehetséges még nem néztem pontosan utána) és utána kezdeném el, ha nem vennének fel akkor pedig az OKJ közben felkészülnék tutira közismereti infóból megcsinálnám az emeltet és úgy próbálnék meg jelentkezni vagy ugye van lehetőségem idén szakmaiból emeltet rakni ami igaz jól megy és akkor valszeg sínen vagyok ha az jól sikerül de van lehetőségem közismeretit is emeltre húzni csak akkor idén 6 tárgyból érettségiznék. És amit illik megemlíteni mivel ennyire magyarázom a közismeretit: szakmaihoz képest egy NAGY VICC és ha ez megvan egy gimnazistának emelt szinten idén még jobb esélyekkel indul úgy h közben fingja sincs a manusznak a hálózatokhoz vagy a programozáshoz. Tehát ja. Nem nagyon tudom mi legyen. Az értelmes válaszokat előre is KÖSZÖNÖM, jó bogozást kívánok!


2017. dec. 13. 18:34
 1/1 anonim válasza:
Hello! Megmondom őszintén, elejét olvastam csak el, de valamilyen szinten hozzá tudok szólni témához. Jártam proginfóra fél évig veszprémben, utána sajnos otthagytam. Pár éve állítólag jóval nehezebb volt képzés, jobban szórtak, de mára már kezd hallgató-barátabbá válni. (lehet régebben is az volt, de hozzáállásom kevés volt). Szóval a matematikát nagyon kell szeretned ahhoz hogy infós pályára lépj, főleg ha programtervező informatika. Első félévben analízis, lineáris algebra, 'alap matek' meg matek1 (ha sikerül alapvizsga). Ez annyit jelent hogy csak matekos tárgyból h-cs kb 13-15 óra. Nem elrettenteni akarlak, de eléggé alapoktól fel kell zárkózni hogy tartani lehessen lépést (nem csak 2-essel nagy nehezen átmászni). Én programozási előképzettség nélkül mentem, valószínűleg azért is éreztem túl nehéznek. Első év passziválására úgy emlékszem nem nagyon van lehetőség, ha felvettek illik elkezdeni. Lényeg: elején nagyon nem szabad elhinni az 'egyetem a bulizásról szól' szöveget, engem is azzal etettek be. Apró betű: ez nem proginfósokra vonatkozik. Ha lehetőséged van elkezdeni egyetemet és kellő szorgalmat érzel magadban, nem ajánlom OKJ-t, eléggé leviszi 'szintet' , utána nehezebb lesz visszaszokni komoly elvárásokra szerintem. Remélem tudtam segíteni.
2017. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!