Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Légiutas kísérő szeretnék...

Légiutas kísérő szeretnék lenni menjek egyetemre vagy ne?

Figyelt kérdés
Olvastam a követelményeket (18.életév,érettségi...)érdemes vesződnöm az egyetemmel?Nagyon jók az eredményeim,valamint 4 nyelvet beszélek.Az álmom bejárni a világot és új embereket megismerni.Vagy tudtok jobb munkát több nyelvet beszélő embernek a tolmácson kívül?
2017. dec. 30. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Akkor is csinálnod kell majd valamit, ha kiöregedsz az utaskísérésből.


Amúgy ezzel a világot nem járod be, csak esetleg a világ reptereit.

2017. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Menjél egyetemre. Nemzetközi gazdálkodásra. BGE-n tanulhatsz kínait vagy japánt is. Azt utána majd meglátod, hogyan tudod bejárni a világot.
2017. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két félévet tudsz menni erasmusra is, másik országba/országokba.
2017. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Légiutas kísérőként bejárhatod a világot, de csak nagy légitársaságnál (Emirates, Qatar, Etihad, esetleg Lufthansa, Iberia stb.).

De valószínűleg még ilyen nyelvtudással is fapadosnál érdemesebb kezdeni, hogy a nagy interjún magabiztosabban tudj később szerepelni.

Wizzairhez valószínűleg könnyen bekerülnél, ha proaktív, kellemes kisugárzású, kedves, de határozott is vagy, és a külsőd is rendben van. Bár ők úgy tudom, annyira sok lehetőséget nem biztosítanak az utazgatásra munkán kívül, talán 1-2 "nyaralást" (persze nem nyáron :)).

Ha beszélsz spanyolul és vonz is Spanyolország, szerintem a Vueling is egy nagyon jó opció, nekem van ott ismerősöm. Náluk ingyen repülhetsz a céggel bárhova szabadnapokon, és azt hiszem, egy embert vihetsz is magaddal. Plusz van olyan, hogy 3-4-5 napig másik városba küldenek, ott lesz addig a bázisod és onnan repülsz minden nap 1-2-t. Ilyenkor is vihetsz valakit, mert 2 ágyas szobát biztosítanak. Lehet cserélgetni is a kollegákkal, hogy olyan helyre menj, ahol még nem voltál.

Ryanairről, EasyJetről kevésbé jókat szoktam hallani. Úgy tudom, még a Norwegian az, ahol hasonlóan kedvezők a munkafeltételek.

Persze meg lehet próbálni egyből a nagyobb cégek interjúit is, de akkor nagyon fel kell készülni. Arra is, hogy Európán kívül teljesen más élni.

Egyébként ha "kiöregszel", a reptéren földi pozícióban (irodában) is el tudsz helyezkedni később. Ahhoz jól jöhet egy gazdasági diploma például, de legfontosabb a nyelvtudás (angol!).

2018. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!