Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány évig tart az ügyvédképzés...

Hány évig tart az ügyvédképzés? Írjátok le részletesen légyszi, hogy meddig tart a képzés, vagy-e gyakornoki idő stb.

Figyelt kérdés

2017. dec. 31. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A micsoda?... Jogászképzés van. Aki jogászként végez, az később elhelyezkedhet ügyvédként. Vagy bíróként, ügyészként, jogtanácsosként stb., valamilyen jogi végzettséghez kötött szakmában. A jogi egyetem 5 év, osztatlan képzés, tehát csak egyszer kell felvételizni az elején, nincs külön alapképzés meg mesterképzés. Az egyetem elvégzése után diplomát kapsz, és (jogász)doktorrá avatnak. Egyetem után még 3 évig kell dolgoznod bármilyen jogi munkakörben: pl. ügyvédbojtárként, bírósági vagy ügyészségi fogalmazóként stb., ennyi idő eltelte után szakvizsgázhatsz. A szakvizsga sikeres letétele után kezdhetsz el önállóan dolgozni, tehát nyithatsz például saját ügyvédi irodát, lehetsz független, teljes értékű bíró, aki dönthet bármely elé került ügyben stb.
2017. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ennyi ésszel ne akarj ügyvéd lenni, ha még a googlet se tudod használni..
2017. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Húh öcsém :D

Első jól mondta. Nem két perc amég ügyvéd leszel. Jogi egyetem, osztatlan képzés, 5 év ha minden jól megy aztán gyakorlat szakvizsga, ami minimum 3 év ha minden jól megy és utána lehtsz ügyvéd. Viszont ha ennek nem tudtál utána nézni akkor vagy nagyon fiatal vagy még aki azt se tudja mi az a gimnázium, vagy ha már érettségi közelben vagy és ennek nem tudsz utána nézni ne gyere jogra.

2017. dec. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 31. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!