Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatások szak...

TibiCsirke kérdése:

Igazságügyi igazgatások szak elvégzése után lehetek jogász?

Figyelt kérdés
Érdekel az igazságügyi igazgatások szak. Ha elvégzem a 6 félévet, utána lehetek jogász valamilyen mesterképzés által? Vagy nem számít semmit, és ahhoz hogy jogász legyek muszáj az 5 éves osztatlan képzést elvégeznem?

2017. dec. 27. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Szia! Én úgy tudom, hogy lehetőséged van elfogadtatni krediteket és így 4 évre redukálható az 5 év az osztatlan jogász szakból, azonban elvileg a Pázmányon, nem tudom más egyetemen lehet-e ilyet, ha nagyon odateszed magad és több kreditet felveszel az előírtnál, akkor 6 félévre is leredukálható!
2017. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs külön mesterszak, tehát ahhoz, hogy jogász lehess el kell végezned az osztatlan jogász szakot. Viszont ahogy előttem is írták, jónéhány tárgyat el tudsz fogadtatni, és 4 év alatt elvégezhető, illetve talán 3 alatt is, az egymásra épülésektől függően.
2017. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Nem tudom akkor, hogy megéri-e ezt a szakot választani. Azt hallottam sokkal könnyebb szak, mint a jogász. Csak nem tudom, mennyire lehet ezzel a diplomával elhelyezkedni, illetve a jövedelem is fontos, kíváncsi vagyok mennyivel keresnék máshogy egy ilyen diplomával.
2017. dec. 27. 21:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg bármilyen véleményt szívesen meghallgatnék!
2017. dec. 27. 21:49
 5/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
47%
Tibikém, a jogász OSZTATLAN képzés.
2017. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy lehetsz jogász. Ha levégzed az osztatlan képzést. Ha van elő tanulmányod amit be lehet számítani azt beszámítják de attól még az osztatlan osztatlan marad, nincs alap meg mester. Igazságüggyel közigazgatásban simán elhelyezkedhetsz de önálló jogi praxisod nem lesz, mint egy jogásznak szakvizsgával.
2017. dec. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Na ez ugy mukodik mivel en mar ebben benne voltam...megcsinalhatod mint en az allamigazgatasit de felesleges kidobott evek. Befogadjak a mar tanult tantargyakat ha java reszben egyezik az ottani kovetelmenyekkel. De ugyan ugy 5 even keresztul kell tanulnod jogasz szakon. Mert az elso evben ia lesz latin meg kot.valaszthato tantargyak amit teljesitened kell. Ez biztos mivel jovore en is tervezem elkezdeni es nekem van mar egy allamigazgatasim.Amit mondasz hogy mesterkepzes...az hulyeseg mert szamolj...3 ev az alapkepzes a mester meg plusz 2 ev...ugyan ott tartasz vagyis 5 evnel...plusz az esetleges bukasok amik elofordulhatnak :D
2018. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ja..a kozigazgatasban tudnal vele dolgozni leginkabb..ha szerencaed van elmesz kozjegyzohoz..de 120 alatt fogsz keresni a kozigazgatasban abban holt biztos lehetsz mert en is annyit kapol es 3 evenete emelnek hangyafasznyit. Kozjegyzonel ha szerencaed van tobbet is kereshetsz. De inkabb irjal privatba ha tudni szeretnel par dolgot es segitek.
2018. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Angus: Megcsináltad az álligot, megcsináltad a jogot, és ilyen munkatapasztalataid vannak csak? Nagy m*rha lehetsz...
2018. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Te marha...a jogot meg nem csinaltam meg. de neked biztosan tobb van nem erzem miert nem irod le a marhazas helyett. legalabb a okosabb enedet is megmutatnad ;)
2018. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!