Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser szakot,...

A műszaki menedzser szakot, diplomát miért szólják le sokan, amikor a fejlett ipari országokban nagyon is komolyan veszik?

Figyelt kérdés

Ez megint olyan, hogy sokan azt képzelik magukról,hogy ők a helikopterek.


A műszaki menedzser szak akkor jelent meg Magyarországon, amikor megtelepedtek az országban a német autóipari multik.Logikus, hogy ez egy német eredetű szak, kint wirtschaftsingenieur(gazdasági mérnök tükörfordítással) a neve.Azt én sem értem, hogy miért műszaki menedzser lett Magyarországon a hivatalos neve.


Németországban ez egy nagyon komoly szaknak számít.

Én német cégnél dolgozok, a német ügyvezetőnknek is ilyen végzettsége van, de sok német projektvezetőnek is.

Kint is arról szól, hogy tanulnak gazdasági és műszaki tárgyakat is.

Ez a szak gyakorlatilag olyanoknak való, akik vezetők akarnak lenni vagy valamiféle irányító szerepet szeretnének az ipar területén.

Azért jó, mert ért a gazdasághoz, egy menedzserszerűségnek kell is értenie hozzá.De a műszaki dolgokhoz is hozzátud szólni, átlátja.Emiatt jó mondjuk egy üzem területi vezetőjének vagy hasonlónak.


2018. jan. 1. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert a sokan nem tudják, hogy pontosan mit is tanulnak és milyen foglalkozásokat lehet vele betölteni.


De a legtöbb szakon ugyanez a helyzet. Ami belföldön telítettnek/haszontalannak számít, az külföldön hasznosítható.

2018. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk a projektmenedzserek/projektvezetők komoly szakmai múlttal rendelkeznek, egyiknek sem menedzseri diplomája van. Egy új projektnél nem elég vezetni azt, és a csapat élére állni, hanem durván érteni is kell hozzá, kreatívnak lenni...
2018. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom hogy külföldön mi van csak azt hogy itthon mi a helyzet. Egy műszaki menedzser itthon nem ért sokmindenhez. A mi egyetemunkon a műszaki menedzser képzés arról szól, hogy fogják a legkönnyebb gepesz villamos vegyész stb tárgyakat és osszefyurjak pár gazdasági tárggyal. Így aztán a végén annyi lesz hogy némileg érteni fog a gazdasághoz, még lesz egy kis műszaki eloismerete de mindenhol csak egy kicsi, ami baromi kevés. Felénk a műszaki menedszerek műszaki órai többnyire elméletik vagy csak kevés szamolassal. Én villamosmernokin vagyok és sztem ez a szakma a tömérdek matek és számolás miatt nehez, emiatt is buknak kis sokan, csakúgy mint a gepeszen. Egy mumenes kimarad ezekből a szamolosdi tárgyakból, egyszerűen nem fejlődik ki ez a logikai képessége.


A műszaki tudományág rendkívül széles, éhez nem elég a mumen. Felénk akik később ilyen kozep-felsovezetos közgazdász mérnök akarnak lenni azok mind úgy csinálják, hogy előbb elvégeznek egy rendes mérnök bsct majd rá egy közgazdász Msct. Na az ügy már ütős.

2018. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

A baj ott kezdődik, hogy megváltoztatták a nevét. Régen ugyan is Mérnök közgazdásznak hívták és nyilván jobban hangzik, mint most "menedzser" akikkel tele van a piac igaz?

Cáfolnám azt, aki azt írja, hogy nem értenek semmihez és nem kell sehova. Már egyre több cég köt az egyetemmel szerződést és keresi a műszaki menedzsereket vagy már duálisban is van. Én nem hinném, hogy még a cégek fizetnének is egy kezdőnek, ha nem lenne rá szükség. A másik meg az, hogy ugyan azt tanulják, mint a gépészek. Együtt van órájuk ugyan az a mennyiség ugyan az az anyag. Nyilván kevesebbet tud mint egy gépész (bár a tanulmányi eredmény egyes műszaki tárgyakból nem ez mutatkozik) de míg más szakon telenyomják a tantervet töltelék tárgyakkal, addig ők gazdaságot tanulnak helyette. Olyan szinten, mint a GTK-n tanulnak. Matek, fizika minden olyan szinten van, mint egy gépésznek vagy egy közgazdásznak. Persze nem olyan magas óraszámba tanulnak hiszen kevert a szak, de meg merném kockáztatni, hogy egy bukdácsoló gépész hiába tanul több műszaki tárgyat egy menedzser jobban ért a dolgokhoz. Sajnos ez a szak már ilyen lesz én úgy látom. Egyszer elhatározta valaki, hogy fekete bárány lesz és annyi azóta sem tud kitörni ebből. Pedig szerintem nem olyan rossz szak ez sőt. Sokan úgy ítélkeznek, hogy igazából azt sem tudják mit tanul egy műszaki menedzser, csak látja, hogy nem menő és lehúzzák, anélkül, hogy bármi alapja lenne.

2018. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy diploma még nem jelenti azt, hogy tudsz vezetni. Rengeteg vállalat van, ahol olyanok ülnek vezetői pozícióban, akik nem is lennének odavalók csak a diploma juttatta oda őket. Na, ezért nézik le sokan ezt a szakot.
2018. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!