Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha a...

Minek tanuljak tovább, ha a magas fizetés a fő cél?

Figyelt kérdés

Tudom, a pénznek mindössze eszköznek kellene lennie, nem célnak, és igen, nem a legjobb ötlet ez alapján szakmát választani.

Viszont akárhányszor gondolkozom, hogy mit csinálnék szívesen, mi lenne ideális munka számomra, egyszerűen semmit sem találok. Szörnyű ezt beismeri, de szerintem engem a fizetésen kívül semmi sem motivál.

Tulajdonképpen jó tanuló vagyok, de rendkívül lusta, viszont ha tényleg összeszedem magam, akkor menni szoktak a dolgok. Gazdasági és informatikai irányokon gondolkozom,



2018. jan. 1. 17:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*Gazdasági és informatikai irányokon gondolkozom, nem erősségem a matek(a többi reál tantárgyról nem is beszélve, ezért a mérnöki szakmák kiesnek), de ha van miért küzdeni, szívesen gyakorlok, és úgy általában megy.

Gazdaságinformatikát fontolgatom, de a pénzügy számvitel, kereskedelem és marketing, közgazdaságtan és hasonlókat sem utasítom el, viszont arra figyelnék, hogy ne a legnehezebb/legbonyolultabb matematikai tudás kelljen hozzá.

Köszönöm a segítséget!

19/L

2018. jan. 1. 17:10
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Jelentkezz programtervező informatikusnak és legyél szoftverfejlesztő.
2018. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, azzal valóban jól lehetne keresni szerintem is, de szerintem meghaladná a képességeimet, és ezért gondolkozom a gazdasági irányokon, mert könnyebbnek mondják őket/tűnnek.

Plusz azt kihagytam, hogy nagyon jól megy az angol, emelt szintű érettségim is sikeresen meg van már, tehát a nyelvtudással nem lesz gondom.

2018. jan. 1. 17:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem megy a matek akkor gyorsan felejtsd el a gazdasági és infós szakokat.
2018. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Igazából szerintem az egyetemi matek informatikai szakokon túl van misztifikálva. Olyan tantárgyakból, mint kalkulus, diszkrét matek, numerikus módszerek, számítógépi grafika, csupán előre betanított módszereket kell használni, semmi több. Ha rászánod az időt, hogy azt bemagold, illetve van benne egy kis értelem, hogy rájöjj, mikor melyik módszert kell használni, rögtön megvan az aláírásod az adott tárgyból.
2018. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Az angol az olyan hogy mindenhova kell. A jól fizető szakmák pedig mind erősen matekorientaltak. A proginfo az egyik legjobb valasztas, de ha a középsulis matekkal is gondjai vannak valakinek akkor az egyetemi progos matekon el fog vérezni. Sokkal nagyobb lesz a tananyag, nem fogtok annyit gyakorolni, és sokkal elvontabb,diszkrétebb lesz. Persze meglehet csinálni ha az ember odateszi magát, csak sok szenvedéssel. Valamint a prog erős logikát igényel, mint a reál tárgyak nagyrésze. Ami jól fizet és kézzel foghatóbb a matek az talán a pénzügy és számvitel. Keresett, számolgatos, de közel sem ér fel az ottani matek mondjuk egy villamosmérnök vagy mérnökinformatikus szakhoz. Ha ez sem opció akkor valami easybb gazdasági szakot javaslok...pl gazdmen...viszont ebből akkor kelleni fog ég MSc is és a németet az angollal együtt felsőfokra kéne vinni ha jol fizető állást akarsz. Persze amit egy gazdmenes Msc-vel és két idegen nyelv felsőfokú tudásával keres, 2 év munkatapasztalattal az egy junior Bsc-s infosnak vagy villamosneroknek a kezdő fizetése átlagos nyelvtudással.
2018. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sem prog.infóra, sem mérnökinfóra nem szeretnék menni, tudom, hogy azokhoz nagyon nehéz és sok matek kellene :) Csak a gazdaságinformatika ami szóba jöhet:)
2018. jan. 1. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemen ? Mert nagyon nem Mind1 hogy pl BCE ahol a közgazdasági resz dominál vagy pl Pannon ahol a gazdinfosok együtt vizsgáznak a proginfosokkal ?
2018. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A BGE-t és a BCE-n néztem, bár a BGE a valószínűbb számomra
2018. jan. 1. 18:25
 10/13 anonim ***** válasza:
DE-IK?
2018. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!