Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 éves vagyok, és még nem...

35 éves vagyok, és még nem tudom "mi legyek ha nagy leszek". Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim (nem túl fényes), egy gazdasági informatikus OKJ-s képzésem, és egy bőrdíszműves. Jelenleg forgalmi szolgálattevőként dolgozom a vasúton. Nagyon szeretnék váltani, valami olyasmire, ami kapcsolódik az érdeklődési körömhöz, de azért keresni is lehet vele. A mostani fizum nem rossz, nem panaszkodom, de nem tudom kiélni magam benne. Nem nekem való. Én a kreatív dolgokat szeretem. Bármi ami fantáziát igényel, vagy kézműves jellegű. De érdekel a pszichológia, szeretek írni. Borzasztó hogy 14 évesen dönteni kell arról merre vegye az ember élete az irányt, hiszen én még most sem tudom "mi legyek ha nagy leszek". Van ezzel így más is? Kérlek adjatok ötleteket! Ami eszetekbe jut. Köszönöm!
2018. jan. 2. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Fantázia kézműves jelleg ? Hegesztő lakatos ? Ehhez mehet még kovácsolás is de abból nem lehet megélni.

Egyébként igazad van én 22 vagyok de még most se tudom mit kezdjek magammal :D

2018. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudom még igazán mi leszek, akarok én is sok minden lenni, sokféle tervem is van, meg még megfontolatlanul cselekedek a pályaválasztás terén azóta is :) De új dolgot tanulni sose késő. 2 OKJ-s tanulmány között bolyongok jelenleg: Festő, mázoló, tapétázó meg Számítógép-szerelő, karbantartó, aztán gondolkozok a tehergépkocsi meg az autóbusz-vezetőn is :D Mert a legnagyobb álmomat nehezen tudnám megvalósítani, így ha egyszer sikerülne is, vagy nem is mindig kell B terv, vagy egy alternatív opció, ám 21 vagyok érettségi után kezdtem el a szakma világába belecsöppenni.
2018. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

35 vagyok, szintén a vasútnál, OKJ-val, fényes érettségivel, kreatív munkára vágyom magam is, egy színvonalas helyen, értelmes emberek között.

Úgyhogy egyetemre járok, a nyelvvizsga már megvan, már csak egy jó munkahely kell :)

2018. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És Te mit tanulsz utolsó?
2018. jan. 2. 21:59
 5/5 A kérdező kommentje:

Se hegesztő, se lakatos nem akarok lenni. Nő vagyok. :)

És igen, én is vágyom az értelmes társaságra. Úgy érzem a vasút csak lefelé húz. 12 óra olyan emberek között, akiknek amúgy szabadidőmben nem mennék a közelébe sem. Mesterségesen tart egy alacsonyabb szellemi színvonalon, mert különben egész műszakban nem tudnék senkihez sem szólni egy szót sem. Bár így sem szívesen társalgok, nincs igazán közös téma. Mondhatnám kakukktojásnak érzem magam.

2018. jan. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!