Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

3 évem van még érettségiig. Általános első óta kitűnő tanuló vagyok. Matekból bekerültem tehetséggondozóba, de jól megy a kémia, biológia, fizika is. Idén informatikán tanuljuk a C nyelvet. Ezt is értem. Szóval a reál tantárgyakkal jó kapcsolatban vagyok.

Semmilyen mérnök nem akarok lenni. Nem érdekelnek. Főleg építész, gépész nem akarok lenni, mert a rajzhoz viszont közöm nincs. Informatikus sem akarok lenni. Ez is csak minimálisan érdekel. Az elméleti fizikával szemeztem, de a kémiát jobban szeretem rájöttem. Orvosin, állatorvosin és gyógyszerészetin gondolkozok. Vegyész, biotechnológia nem tetszik, pedig az is kémiás. Rájöttem, mert vonz a gyógyítás. Talán még a molekuláris biológia szóba jöhet a gyógyszerkutatás miatt. Szóval lennék patikus / kutató gyógyszerész, orvos (házi, immunológus, szülész érdekel), állatorvos is szívesen, de mind nem lehetek. Szeretnék majd családot, házi kedvencet. Melyik mellett lesz több időm rá ? Kicsi kertet is művelnék. A fizetés nem számít, mert felénk mindegyik megél. Ja és fogorvos semmiképp nem akarok lenni. Ez nagyon taszít. Állatorvosit egyszer akarom, de máskor nem. Imádom az állatokat, de nagyon megviselne pl. egy elaltatás, megkínzott állat (főleg levágott lábú), ha teli van kukaccal / féreggel.


2017. szept. 28. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem korai még eldönteni. Az jó dolog, hogy tudod, hogy a reál irány vonz. Olvass minél többet az egyes munkákról, szakokrol, és majd kialakul. De pl ha orvosira mész, akkor se kell egyből eldöntened, hogy milyen orvos akarsz lenni.


Egyébként lány vagy vagy fiú?

2017. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Ha számít ez az infó, akkor cukorbeteg is vagyok. Szóval orvos szakirányból tudok válogatni most is. A sebészt nem bírnám, mert ennem kell bizonyos időközönként. Ők sokszor pisilni sem jutnak ki a műtőből sok órán át. Van nőgyógyász ismerős. Könyvet is van ideje olvasni rendelések közt, ebből gondolom, hogy enni is. Egyébként nem Magyarországon él és én sem. Apu viszont gyógyszerész. Igaz, hogy gyógyszergyárban van most, de néhány év múlva szeretne patikát nyitni. Én is dolgozhatnék vele.
2017. szept. 28. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha fiú vagy, akkor annyival könnyebb, hogy nem hajt a tatár a családalapítással. A nőgyógyász Magyarországon azért elég hajtós szerintem. Ott úgy tudsz jól megélni ha privát szüléseket is vállalsz, tehát bármikor behivhatnak. Egy szülés levezetése is elég kemény, bár ki lehet azért általában menni (császármetszés esetében gondolom nem).
2017. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem a gyógyszerész jó választás lenne neked, főleg így, hogy saját patikát fogtok nyitni.
2017. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Állatorvosi én is lettem volna és pont azért nem amit írtál. Családod szulészi témában necces. Folyamat készenlét, jó fizetés(nogyogyászati téren) de állandó készenlét és 2 életért felelsz minimum. Nogyogyaszok kozott van a legtobb elvalt ember.

Én építész vagyok(és laberendezo) és Férjem is. Sajnos nincs olyan sok rajz. Inkább gépi szabadkezrs muvészi nagyon kevés :(

Gyerekorvos azért nem lettem volna, mert ha egyik páciensnek vmi komoly baja van iszonyat megrázó lehez. Kórházakban mindig kell esti muszakodnak lennie. Ha praxisba mész nem. Ezen gondolkozz el.

Egyik ismeros gyogyszesz és dr végzettségu, és szép szakma, de egy végigtanult orvosi kar után egy "eladó"leszel. És csak akkor jó,ha egy iszonyat jó gyógyszergyárba v vmi helyezkedsz el. Tehát nekem ezért se volt szimpi a gyógyszerész,pedig mamám mindig mondta, milyen szép:D ezzel is "beérte"(nagyon orul neki)

Vmi gén kutató?az tok erdekes és a pacienssel kozvetlen nem találkozol?tehát nem annyira megrendito talán lélekben?

2017. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja most írtad,hogy lenne saját patika....na ezt kevesen engedhetik meg, akkor viszont lehetsz gyógyszerész legalább továbbviszed.
2017. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy a gyógyszerész csak egy patikai eladó. Ez nagy tévhit. Apu gyógyszergyárban volt már analítikus laborban, törzskönyvező, minőségbiztosító (QP), most pedig gyögyszerkutatásokban vesz részt. Ezekre is jó a gyógyszerész diploma és még sok másra pl. klinikán kutatni akár rák ellenszerét is. A patikában sem a gyógyszerész az eladó, hanem a gyógyszertári asszisztens, akinek egy okj képzettsége van, nem az 5 éves egyetemi. A gyógyszerész mást csinál a patikában, nem biztos, hogy vele találkozol. Bár szolgálhat ki is, ha pl. övé a patika és nem vesz fel asszisztenst. De akkoris kiszolgálás előtt csinál sok mást.
2017. szept. 29. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!