Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 10. osztályba járok. Az osztálytársaim közül mindenki tudja, hogy mi szeretne lenni, csak én nem igazán. Annyit tudok, hogy az informatikában szeretnék továbbtanulni. Jól megy a digitális rajzolás is, tehát az informatika kreatívabb oldala érdekelne. A matek nem túl jól megy: amikor normál tananyagot tanulunk a suliban, akkor megírom ötösre, de gyakran veszünk emelt szintű dolgokat, azokból semmit sem értek. A többi tantárgy közül a kémia és a fizika borzalmasan megy, a többiből ötös vagyok. A nyelveket nagyon szeretem, jól beszélek angolul és németül, idén kezdem a franciát, ha ez számít a munkáknál.


Eddig úgy gondoltam, hogy animációval fogok foglalkozni, de sok rosszat hallottam róla: Európában nem lehet vele szinte semmit se kezdeni, nagyon sokat kell dolgozni és nagyon keveset fizet.


A másik: Az osztályfőnököm néha beszervez embereket, hogy jöjjenek be a suliba és meséljenek a munkájukról, hogy könnyebben dönthessünk. Tavaly év végén bejött egy nő, aki a filmiparban dolgozik, ezen belül a Magyarországon forgatott amerikai filmeknél. Felvázolta a munkaköröket az ilyen amerikai filmeknél, s ami megfogott az a VFX rész (vizuális effekt). Elvileg abba a szakmába keresik az embereket és jól is fizet, de éjjel nappal kell elvileg dolgozni nulla szabadidővel és mindenki teljesen ki van zsigerelve.


Tehát szerintetek mi lenne a tökéletes munka nekem az informatikán belül?



2017. szept. 22. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Először tisztáznod kéne magadnak, hogy mi az az informatika, mert amiket itt leírtál, annak nem sok köze van az informatikához, maximum annyi, hogy számítógépet is kell hozzá használni. De ilyen alapon akkor a Lidl-ben a pénztáros is informatikus.
2017. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hülyeség az, hogy az animációval nem lehet jól keresni Európában. Nem csak amerikai cégeknek van szüksége reklámra a TV-ben. Rengeteg híres játék van pl. gondolj csak az Angry Birds-re és a Clash of Clans-ra Finnországból, a Worms és Need for Speed szériára Angliából, a Minecraftra Svédországból vagy filmre példa a Gru, ami bár amerikai filmnek minősül (az Universal forgalmazza), de a francia Illumination stúdió vett részt a készítésben, továbbá a budapesti Digic stúdió készítette az egyik Assasin's Creed rész trailer videóját, amik nem 1 forintos bevételt hoznak.


A kizsigerelés igaz lehet az óriás stúdiókra (kering ilyen pletyka a Digic-ről is), de ez nem igaz az összesre. Abban a stúdióban, ahol én dolgozom, még a munkaidő is rövidebb az átlagnál, így a műszakom mellett szabadúszóként más projekteken is tudok dolgozni, nem rabszolgák vagyunk, mint sok más munkahelyen, hanem partnerek, akkor tartunk szünetet, amikor akarunk és dolgozhatunk otthonról is akár, így még akár utazhatok is munka mellett.

2017. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!