Testnevelési Egyetemmel kapcsolatban felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy a jövőben a Testnevelési Egyetemre szeretnék jelentkezni, azonban van jónéhány dolog, amivel nem vagyok teljesen tisztában.

Ha jól értelmeztem, akkor az edzői mesterképzés (2 félév) előtt még el kell végezni a BA edző alapképzést, ami 6 félév. Néztem az oldalukon, és a mesterképzésre is kell külön felvételizni. Szóval ha valamilyen okból oda nem vennének fel, akkor elcsesztem 3 évet?

A felvi oldalán néztem, és ott egyedül a levelező képzéshez sorolják be a szakot, és csak a mesterképzést látom felsorolva. Az egyetem oldalán pedig azt írják, hogy levelező és nappali tagozaton is indul a képzés. Ráadásul az egyetem oldalán úgy van, hogy a levelező tagozathoz fel van sorolva egy csomó sportág, a nappalishoz meg kb.6, a felvinél pedig pont hogy a levelezőshöz van írva ez a néhány sportág, és ugye a nappalit, azt írtam is, hogy nem is említik. Az egyetem honlapján az alapképzésben szerepel vagy 30 sportág,mesternél viszont már csak kb. 10. Szóval ha valaki elindul egy alapképzésen olyan sportágban, ami nem végezhető mesterképzésen, akkor az így járt?


Itt vannak a linkek, ahol próbáltam utánanézni:

[link]



[link]


[link]


Van egy olyan érzésem, hogy sokan le fognak hülyézni, de inkább itt tegyétek, minthogy a felvételinél halljak először az ilyen dolgokról.Van egyfajta kavar a fejemben:D

Köszönöm mindenkinek előre is!



2018. jan. 3. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Halványlila gőzöd sincs az egyetemi képzések rendszeréről.


Röviden és egyszerűen

Alapképzés = Diploma (ez a legtöbb helyen 6-7 félév)

Ezzel a diplomával már majdnem minden helyre eltudsz menni dolgozni, a hallgatók 80%-a csak ezt végzi el.


Mesterképzés = 2 év

Ez egy szakosodás valamilyen konkrét terület felé, mégtöbb tudás.

Jól jön ha komolyabb terveid vannak a karrieredet illetően vagy még tovább szeretnél tanulni.

Nem kötelező, enélkül is meglehet lenni.

_____________________________________________


Mesterre általában mindenkit felvesznek, aki már arra adja a fejét, hogy tovább tanul(oda nem azok mennek, akik végig lébecolták az alapképzést..).

Nem nehéz bejutni(Sok helyen szóbeli adja a legtöbb pontot, ami nagy előny)

De ha mégsem vesznek fel, akkor is megvan már a diplomád.


Mesterképzésből egyértelműen nincs annyi, hiszen ez már további specializáció. Nem vagytok annyian.


__________


Tanács: Ne törődj a mesterrel!

Majd ráér 2 év múlva, amikor aktuális lesz és legalább az alapvető dolgokkal tisztában leszel.

A felvételi követelmények(alapszak), meg általában mindig jók a mesterhez ha adott intézményen belül maradsz azonos szakirányban.

2018. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:) Valóban semmi gőzöm nem volt róla, úgyhogy ez nagy segítség.
2018. jan. 3. 20:11
 3/3 Pedros válasza:

Heló!

A labdarúgó edző szak az, ebben az évben csak levelezőn indul:

[link]

2018. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!