Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-Geológia vagy OE-Környeze...

ELTE-Geológia vagy OE-Környezetmérnöki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Továbbtanulás előtt állok, eddig határozott elképzelésem volt arról, hogy az ELTE-re menjek, mert geológus szerettem volna lenni. Néhány hónapja azonban hallottam a környezetmérnöki szakról, ami egy kicsit talán jobban tetszik, mint a geológia. A probléma az, hogy ha ezt választom, akkor a BME-re szeretnék menni, de nem biztos, hogy oda meglesz az a pontszámom, viszont a Felvi-n láttam, hogy az Óbudai Egyetemen is indul a szak, ahová viszont biztosan meglenne a pontszámom, de az egyetemről azt olvastam több helyen is, hogy nem túl erős.

2018. jan. 5. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hova lehet elhelyezkedni egy környezetmérnökivel?
2018. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat beszélgettem erről s földrajz tanárommal, ő azt mondta, hogy ez attól függ, hogy mire szakosodok azon belül. Engem például érdekel a környezetvédelem, erre ő azt mondta, hogy például nagyobb cégek keresnek szakembereket, akik azzal foglalkoznak, hogy az adott cég környezetbarátabb legyen.
2018. jan. 5. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Óbudai Egyetemen végeztem környezetmérnökként két éve. Soha!! Soha ne akarj oda menni; csak oda ne!

Hagyományosan könnyűipar kar hallgatóvonzó szakja; kevés szakértő tanárral; azok nemigen kutatnak a környezetvédelem területén; felolvassák a netről összeollózott diákat. Még normális szakdoga témát is nehéz találni normális konzulensnél, nemhogy ha pl TDK témát szeretnél...

Egy-két kivétel akad csak!



Én azóta elvégeztem a munkavédelmi technikusit, jelenleg gyűröm a tűzvédelmi előadóit... Van jogsim is.

Most nem szakmában dolgozom.

2018. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szakembert egyik cég se foglakoztat azért, hogy a cég környezetbarátabb legyen!


A tűz-, munka- és környezetvédelem területén foglalkoztat a tevékenységétől függően, jogszabály által előírt számban és időtartamban szakembert, ahol a munkavédelem és a tűzvédelem a fajsúlyos. Cél a jogszabályoknak való megfelelés. Kapcsolattartás a hatóságokkal, akkreditált laborok hívása mérések végzésére....



Akkreditált laborokhoz mehetsz méricskélni (férfiakat vesznek fel, ez tény), cél a környezetszennyezés "legálissá tétele".


Ha valóban a környezetvédelemmel akarsz foglalkozni: energetikai mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök, vegyészmérnök, vegyész.

2018. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!