Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnöki hallgatók,...

Környezetmérnöki hallgatók, végzett környezetmérnökök, megéri ezt a szakot tanulni?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel már régóta a környezetvédelem, nagyon gondolkodom a környezetmérnöki szakon. Igazság szerint az sem probléma, ha nem lesz olyan jó a fizetésem, ami érdekel az az, hogy ha ezt a szakot elvégzem, valóban tudok-e jelentős, mérvadó dolgokat tenni a környezet védelme érdekében? Akár itthon, akár külföldön. (Fontos lenne képben lennem, mert egyébként most felvettek másik egyetemre, de ha ez a szak tényleg komoly, akkor kihagyok egy évet és erre jelentkezem.)

2017. júl. 31. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra vettek még fől? Melyik egyetemeken?

Igazából ahány egyetem annyi változata ennek a szaknak, az intézmény "témájának" megfelelően. Pl BME-n, és PE-n elég vegyészes, SZIE-n agráros, PTE-n és EJF-en (ma már NKE) inkább mérnökösebb, ME-n geológiásabb meg még stb...

Szóval igazából okosan kell választani. Nézd át a tanterveket és a szakirányokat, hogy melyik érdekelne és az alapján válassz. Mesterképzést mindenféleképp ajánlom, bár azt már csak kevesebb intézmény indít mint alapképzést.


Itthon nem annyira keresett szakma sajnos, de pl ha hozzácsapsz egy szakmérnökit akkor már nem olyan vészes. Főleg Pesten. Abból meg van jó pár féle. Ennek a szaknak az egyik előnye, hogy sok mindenbe belekóstol, és ha valamelyik téma megragad akkor azt tovább tudod így vinni. Van is az a csúnya mondás, hogy a köriménök mindenhez ért, de igazából semmihez :D

Vagy ha van rá lehetőség akkor egy másik BSc-t is ellehet kezdeni utána, pl ha megtetszik a vegyészes része akkor vegyészmérnöki vagy biomérnöki stb. Ha ugyan abban az intézményben vagy, akkor tárgyakat is tudsz biztos akkreditálni. Másik szak MSc elvégzését annyira nem ajánlom, bár van rá lehetőség.


Amúgy meg a vizigeknél boldog boldogtalant felvesznek manapság, ahol tényleg nagyon szar a fizetés, de ha tud a család még támogatni egy kicsit amíg nem találsz egy normálisabb állást, vagy fejezel be még egy másik képzést, addig teljesen jó. Vagy még ha nagyon penge vagy megpróbálhatsz maradni az egyetemnél ahol tanulsz, az se rossz.

Külföldön biztos jobban keresett szakma, főleg nyugaton, vagy skandinávoknál.


Szóval egy szó mint száz, csak okosan kell választani, és meg kell ragadni minden lehetőséget :)

2017. aug. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Interdiszciplináris szak, tehát sok szakterületről szerzel tudást (és az ezek képviselőivel is szót tudsz érteni), és sok fába vághatod a fejszédet, ami roppant izgalmas, de egyikbe sem elég mélyen, tehát nem fogsz fókuszáltan egyetlen dologhoz érteni, vagy fogaskerékként beilleszthetővé válni minden rendszerbe. A specializációt neked kell megoldanod, nem hullik az öledbe. Szóval ennek minden előnyét és hátrányát vedd figyelembe. Ha viszont proaktív vagy, érdeklődő, vannak ambícióid, szereted látni az összképet, és hajlandó vagy tenni azért, hogy jó legyél abban amit csinálsz, akkor nem fog gondot okozni, hogy kihívásokkal teli munkát találj, ami miatt van kedved felkelni reggelente. Sajnos kevés ilyen diák van, én izgalmasabbnál izgalmasabb, fizetett, nemzetközi munkára alig találok talpraesett diákokat / fiatal szakembereket. Rengeteg környezetmérnök ismerősöm dolgozik izgalmas helyeken, magas szinten (külföldi kutatóként, európai uniós intézményeknél, európai bizottságnál, minisztériumokban, ENSZ szervezetnél, kisebb NGOknál, multiknál km részleg vezetőjeként, start-up alapítóként, stb...). A fizetés teljesen rendben van, és egy növekedő iparág, folyamatosak az új lehetőségek, amiken lehet lendíteni egyet. Ha konkrét kérdésed van keress bátran privátban!
2017. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

És nem is hangzik rosszul a dolog... egyébként engem most tájrendezőire vettek fel a SZIE-re, és úgy döntöttem el is kezdem ősztől, jövőre pedig lehet hogy a környezetmérnökit is elkezdem levelezősön és párhuzamosan csinálom. Környezetmérnökinek az SZTE-re gondoltam, elég színvonalasnak tűnik az az egyetem.

2017. aug. 2. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Hat ahhoz nagyon pengened kell lenned, hogy megtudd csinalni parhuzamosan. Foleg, mert nem hiszem, hogy tul sok targyat tudnal oda vissza akreditalni.

Plusz az SZTE-t nem annyira ajanlom kornyezetmernokon. Nem hallottam sok biztatot rola.

2017. aug. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha mar az SZIE-n vagy, akkor ott csinalnam a korit is.
2017. aug. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!