Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit lenne érdemes...

Szerintetek mit lenne érdemes még megjelölni BME Mechatronika mellé?

Figyelt kérdés

Második, harmadik helyre esetleg ezeken gondolkodtam:


- más egyetemen pl. OE-n vagy vidéken mechatronika

- más szak a BME-n: gépészmérnök, energetikai mérnök, mérnök informatikus, villamosmérnök


Ami még érdekel:

- pénzügy, közgazdaságtan, marketing, menedzsment

- környezet, mezőgazdaság


Hogy lesz-e elég pontom BME mechára még a jövő zenéje. Egyeltalán nem biztos, hogy sikerül, ezért egyeltalán nem mindegy mit jelölök meg utána... :/


Előre is köszönöm a segítséget! :)


ui.: bármilyen egyéb ötletet, tanácsot is szívesen fogadok



2018. jan. 5. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mechatronika melyik része fogott meg? Én abba az irányba jelölnék, BME gépész és jármű vagy mérnökinfó és villamosmérnök.


Az érdeklödésed alapján ránéznék még a Corvinus gazdinfóra vagy ott más szakokra is.


Én BME mérnökinfó mellett villanyt és az Elte proginfót jelöltem meg - de neked a magas mecha ponthatár miatt kicsit más a helyzeted.

2018. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mechatronikában az fogott meg, hogy minden van benne: elektronika, mechanika, informatika, stb... Mindegyik érdekel valamilyen szinten.


Épp ezért nem tudok választani a többi közül második, harmadik helyre! :/

2018. jan. 5. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Gépészet, gyártástechnológiák?

Villamosmérnöki szakon csak ezekröl maradnál le.


Amugy a veszprémi mecháról is hallottam jót, másfele nincs ismerettségem.

2018. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem villamosmérnökivel is jól jársz, ha nem vesznek fel, egyik ismerősömet gépészről vették át (2,5-ös átlag elég volt első év után). Én villanyon vagyok (beágy) elég sok hasonlóságot tanulunk. Persze nálunk nincs géprajz, meg bütyköstengely, ha érted mire gondolok...
2018. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha nem vennének fel mechára, akkor gépészről szerintem könnyebben át tudsz jelentkezni, mint villamosmérnökiről vagy mérnökinfóról, főleg a szakrajz miatt. Egyebként első 2 félévben kb ugyanazt tanulják a gépészek meg a mechások, ha jól tudom.

Ha viszont az átjelentkezés nem játszik, akkor pedig azt az irányt ami jobban megfogott a mechatronikában :)

2018. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Más egyetemek mechatronika képzése milyen színvonalú? Óbudai Egyetem, Széchenyi István Egyetem, ami még esetleg szóba jöhet...
2018. jan. 6. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

SZIE, BME és ME a top mechában, aztán jön az ÓE. :D

Gazdinfót semmiképpen sem ajánlanám, egy nagyon hibrid szak ami véleményem szerint nem a legjobb választás, még akkor sem ha érdekel mind a kettő iránya. Ha gazdaság érdekel GTK, ha infó proginfó. Mérnökinformatikus szakról ugyan az a véleményem mint a gazdinfóról. Mérnökinfósként is programozó leszel az esetek 99%-ban, ahogy egy proginfós. Ha nem szeretsz programozni ne menj mérnökinfóra, ha érdekel a programozás akkor meg ott van a proginfó. Ha mechanika, dinamika érdekel gépészet, ha villamosságtan, elektrotechnika villamosmérnök, ha mindkettő egy kis infóval akkor meg mecha.

Én ÓE mecha és villamos között vacilálok. Most mérnökinfón vagyok :D

2018. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Azt hittem az OE jobban áll az egyetemek "rangsorában", legalábbis ha csak a mechatronikát nézzük. De összességében örülök akkor, mert Győr közelebbi választás lenne nekem. Szóval akkor BME és Széchenyi lesz valószínűleg megjelölve!

2018. jan. 9. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!