Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus vendéglátás vagy...

Turizmus vendéglátás vagy kereskedem és marketing?

Figyelt kérdés

Nem vagyok matekzseni, de ezek a szakok érdekelnének.

Mennyire van sok matek?



2018. jan. 5. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik se túl matekos, viszont turizmassal szakmában elhelyezkedni diplomás munkakörbe egyre reménytelenebb, úgyhogy azt a helyedben nem erőltetném.
2018. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem értek ezzel egyet, hogy egyik sem túl matekos. BGE-s végeztem, mindkét szakon kötelező az analízis, valószínűségszámítás, statisztika 1-2, pénzügy, számvitel. Ezekből az első három, amit felsoroltam kifejezetten durva, a fél évfolyam megbukik meg kiesik miattuk. És akkor még a szakmai tárgyakban, mint például a szállodai gazdálkodás-vezetés, vendéglátás szervezés is tele van számolásokkal. Még ha ezek csak összeadás, kivonás, szorzás, osztások is, azért ha az ember nem szereti a számokat, akkor hülyét fog tőle kapni :D Ja és közgazdaságtanban is vannak azért számok.

De nem akarom elvenni azért a kedved, én sem voltam soha matekzseni, mindenkihez hasonlóan én is rengeteg különórával azért elvégeztem :D

2018. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Valamennyi matek nyilván van benne, tekintve hogy gazdasági szakokról van szó, nem BTK-ról. De 1-2 tárgy kivételével csak a számológépbe kell beírni a számokat és megvan a megoldás. Számvitel ezeken csak az alapozó van, abban nagy részt nem kell számolni (max az áfát) csak le kell könyvelni. Pénzügy nálunk elméleti tárgy volt, vállalati pénzügyek ahol kellett számolni, de itt meg csak képletbe kell behelyettesíteni, statisztika szintúgy. Ha analízishez hasonló tárgyakból lenne szemeszterenként minimum 1 akkor mondanám hogy egy kissé matekos szak, de amíg az egész képzés alatt van kb 2 tárgy amihez komolyabb matektudás kell szerintem nincs ezeken a szakokon semmi teljesíthetetlen.
2018. febr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!