Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzés és felsőoktatási...

Alapképzés és felsőoktatási szakképzés egyszerre?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetem környezetmérnöki alapképzésére szeretnék jelentkezni, viszont mellék az emberi erőforrások FSZ-t is el szeretném végezni.

Egyszerre kellene csinálnom, egyáltalán lehet egyszerre csinálni? Illetve mennyire nehéz lenne a kettőt együtt abszolválni?

Megéti "csak" egy FSZ HR-ből?


Köszi.


2018. jan. 6. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet két szakot végezni egyszerre, de egy felvételi eljárás során csak az egyikre nyerhetsz felvételt. Ez úgy néz ki, hogy egyszer jelentkezel az egyikre, felvesznek, elkezded, és fél vagy egy évvel később (attól függően, indul-e a képzés keresztfélévben), jelentkezel a másikra is, és ha arra is felvesznek, akkor a következő félévtől már egyszerre végzed a két szakot. Ebben az esetben, ha mindkettő államis, egy félév alatt két ingyenes félévedet használod fel.
2018. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Azt kifelejtettem, hogy a FSZ-t levelezőn csinálnám.


Ha jól értem, ha esteleg felvennének sem iratkozhatnék be két helyre, ugye?

2018. jan. 6. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted.

(Mondjuk nem értem, az FSZ mire jó, de te tudod - én akkor már inkább még egy alapképzésre jelentkeznék)

2018. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól értem, ha esteleg felvennének sem iratkozhatnék be két helyre, ugye?"

Nem helyes a fogalomhasználat, olyan nincs, hogy felvesznek mindkét helyre. Egyetlen helyre nyerhetsz felvételt. Ha mindkét szakra megvan a kellő pontszámod, akkor sem lehet olyat, hogy választasz, melyiket kezded el, melyikre iratkozol be. Kizárólag arra iratkozhatsz be, arra vesznek fel, amelyik a sorrendedben előrébb szerepel.


Amúgy szerintem sincs sok értelme a felsőoktatási szakképzésnek, főleg HR-ből, amit az ember simán végzettség nélkül is dolgozhat, de ha már van végzettsége belőle, az legyen komolyabb.

2018. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Felsőoktatási szakképzéshez nem kell egy alapdiploma?

Egyébként HR területen tényleg kb semmi értelme. Egy semmi tudomány. Én inkább keresnék valami gyakornoki munkát egyetem mellett, mert a tanulásba nem fogsz beleszakadni.

2018. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Felsőoktatási szakképzéshez nem kell egy alapdiploma? " Szerintem ezt kevered a szakirányú továbbképzéssel, ahhoz kell diploma míg a FSZ pont diploma előtt szokás megcsinálni, mivel alapszakra beszámítják a krediteket.


Amúgy lehet rosszul tudom, de HR FSZ nem indul már néhány éve. 2014-ben kezdtem el (én mondjuk otthagytam) viszont azt hallottam később, hogy meg is szüntetik. Felvin se látom, hogy listázná, pedig itt minden induló szak fel van tüntetve: [link]

Én végül azért nem végeztem el, mert HR-ből a diploma se igazán használható, nem hogy egy szakképzés.

2018. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!