Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Már több lehetőséget is átgondoltam, de nem tudom eldönteni, mit kezdjek magammal. Van egy emelt történelem érettségim és most készülök az emelt japán érettségire. (Azután jöhet az N2-es nyelvvizsga is.) Gondoltam a BTK-n belül több szakra is (töri, főleg japán stb.), de végül mivel több negatívumot olvastam, mint pozitívat, teljesen elbizonytalanodtam. Szeretnék megélni is. Így a BTK lehetőségein kívül keresnék valami mást. A gond az, hogy jobban megy a magolás a számolásnál, így a jobban fizető képzések többsége kiesik nálam. És az államtudományi szakok sem érdekelnek. Lassan ott tartok, hogy egyik szak sem illene hozzám, vagy ami illene, nem érné meg. 4 évre számítva az egyetemre és még egyéb kiadásokra saját magam kerestem meg a pénzt, kemény munkával, külföldön. Nem szeretném elpazarolni. Még most is kint vagyok. Már arra is gondoltam, hogy nem megyek egyetemre, itt összeszedem a maradékot egy lakáshoz és utána mennék haza. + egy sima OKJ-s képzést végeznék el, amivel munkát találnék itthon. Ugyanis amit most végzek munkát nem szeretem annyira. Nem tudnék sokáig megmaradni itt, hiába hangzik olyan jól ez a külföldön dolgozni dolog. (Nem mindegy milyen munkát végez az ember, pláne ha az egészségére megy.)

Érdekelne a vendéglátás/turizmus terén valami OKJ képzés. Ha nem is menne a számolás a szorgalmammal bőven kipótolnám. Ugyanis ha más nem is, de az egyik legnagyobb előnyöm a szorgalmam és a kitartásom. Vendéglátás/turizmus diploma viszont azért nem jöhet szóba, mert nincsenek meg a kellő emeltes érettségijeim.

Azonban mindig is szerettem tanulni, az álmaim egyike pedig az, hogy bekerüljek az egyetemre. :( Nagy rajtam a nyomás, hónapok óta ezen aggódok, lassan sírógörcseim vannak. Most meg már jelentkezni kell. Szeretném a szüleimet is boldoggá tenni egy diplomával nem csak magamat. Szeretném, ha büszkék lennének rám. Mit kéne tennem?


21/L


2018. jan. 6. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A japán nyelvvel mi a baj? Szerintem tolmácsként bőven meg lehet ebből élni...
2018. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt a szakot válaszd amit szeretsz, és ne azt amit mások mondanak.Én is így jártam és 1.5 év szenvedés után a műegyetemen jöttem rá hogy mivel szeretnék valójában foglalkozni.Sosem késő elkezdeni, de csak olyanba kezdj bele ami érdekel. A diplomához nem csak szorgalom kell, elhivatottság is.Mások negatívan írtak a btkról, és? Ha elszánt vagy és nem csak egy vagy a sok közül akkor bármilyen diplomával el tudsz helyezkedni.Nem tudok sok embert mondani Magyarországon aki emelt japán érettségit tesz, ez mindenképpen az előnyödre válhat. Olyan területet válassz amiben jó vagy és érdekel, meg is lesz az eredménye. Én a helyedben az ELTE valamelyik japán szakát választanám, de a felvi.hu oldalán rengeteg információt találsz az összes egyetem szakáról ponthatárokról stb.

Ha bármi kérdésed lenne még nyugodtan írj privátot.

2018. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sajnos a családom nem ért ehhez, ezért mindenben egyedül kell döntenem. Talán ezért voltam olyan tanácstalan. Azt hiszem mégis csak maradok a japánnál. És valószínűleg az ELTE-t pályázom meg. :)
2018. jan. 7. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!