Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező alapszak lehetőségek...

Levelező alapszak lehetőségek Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A felvi.hu-n vizsgálva már tavaly is feltűnt, hogy amennyiben levelezőn, vagy távoktatásban szeretnék elvégezni bizonyos szakokat akkor Budapesten erre nincs lehetőség. (Távoktatás mondjuk alapvetően nagyon kevés van).


Például nem értem, hogy míg olyan szakokra mint zsidó liturgika, szabad bölcsészet, katekéta-lelkipásztori munkatárs stb. tudnék jelentkezni BP-n levelezőre, addig olyan természettudományi szakok mint kémia, fizika, matematika, biológia, vagy olyan IT-s szak mint a programtervező informatikus nincs lehetőségem levelezőn BP-n végezni.


Van valakinek ötlete hogy ez miért van így?


Köszönöm és szép napot!


2018. jan. 8. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az általad említett természettudományi szakokhoz elég fontos a gyakorlati oktatás. Ami azért valljuk be heti egyszer vagy távoktatás esetén nullaszor elég nehezen kivitelezhető. Nyilván meg lehetne valósítani de több lenne vele a kiadás mint a nyereség. Ezzel szemben a humán irányoknál ez nem feltétlenül szükséges.
2018. jan. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ és ez érthető is, de az a furcsa, hogy az Eszterházy Károly Egyetem (Eger), a Nyíregyházi Egyetem, valamint a Szegedi Tudományegyetem indítják őket levelezőn. És egyszerűen furcsa, hogy pont BP-n viszont egyik iskola sem.

2018. jan. 9. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Bp-n azért sokkal több hallgatót kell kiszolgáni már nappalin is. Ez sokkal nagyobb eszközigénnyel jár és sokkal többi időt és oktatót kíván. Szegeden, Egerben meg ilyen helyeken is tuti jó a képzés csak ott kevesebb a hallgató ennél fogva több erőforrás jut másra is.
2018. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Így már érthető. Csak kellemetlen mert munka mellett ezek a levelező szakok lennének a legjobbak. :(

2018. jan. 9. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen de ez sajnos ilyen..
2018. jan. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!