Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos kérdés! Felvételi...

Fontos kérdés! Felvételi előtt. Gépészmérnöki, vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, melyik lenne jobb választás a jövő szempontjából. Mindkettő szak vonz, ám most mechatronikát tanulok és a gépész témakörben jártasabb vagyok, mint az informatikában. Az is érdekel, informatika mennyire lenne nehéz, ha ezt választom. Az ELTE-n 3 különböző "szakcsoport" van informatika név alatt. Engem leginkább a szoftverfejlesztő vonz. A jövőben szeretnék külföldön dolgozni, ám nyilván az alapokat, tapasztalatokat itt szeretném megszerezni első körben, bármely szakról van szó. Segítségeteket szeretném kérni, bárki e két szakon tanul, kérem ossza meg tapasztalatait, a szak hátrányait, előnyeit! (mindegy melyik egyetem)

Nincs sok időm, február 15.-ig be kell adnom a jelentkezést.

Köszönöm az esetleges segítségeket!


2018. jan. 9. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Munkalehetőségek terén mind a kettő jó választás. Összehasonlítani a kettőt elég nehéz, igazából csak a matek a közös pont. Én gépészre járok a BMEn, sokat kell tanulni, de megéri szerintem és csak ajánlani tudom. Elég széleskörű tudást ad (mechanika, áramlástan, anyagtudomány...). Nézd meg a tanterveket, amelyik jobban tetszik, az alapján válassz.
2018. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!