ELTE, vagy PPKE jogi kara?

Figyelt kérdés

Tudom, számtalan ilyen kérdés volt már és lesz is. De szívesen kapnék én is válaszokat a sokszor emlegetett kérdésre.

Nos valószínűleg önköltségesre vesznek fel majd az egyetemre, emiatt is vacilálok a kettő között. Elméletileg az ELTE-n van egyèbkènt valamilyen adóvisszatérítési lehetőség (Pázmányon nincsen, mert egyhàzi iskola), de bevallom őszintén, ebből a kérdésből nagyon keveset tudok, ismerősöm barátja mondta, hogy van ilyen lehetőség.


Emellett melyik iskola éri meg jobban? Az ELTE tényleg nagyon szivatós? A tanárok szeretnek buktatni? Pázmányon az egyház mennyire központi? Kapcsolatszerzés szempontjából?

Ti hova mennétek, ha választhatnátok?


2018. jan. 9. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!! Én vagyok a te embered, mert ugyanerre a kettőre jelentkeztem és költségtérítésesre megyek én is :)))

Hogy melyik legyen?

Na hát arról fogalmam sincs :/

Az egyik kollégám eltés volt, a másik pázmányos. Mindegyik a magáét dicsérte. Pázmány nyílt napról sajnos lecsúsztam, az eltés februárban lesz.

Pázmányról mindenkitől azt hallom, hogy nagyon jó, emberségesek a tanárok, a diákok, eddig csak pozitívat hallottam róla. Eltét is dicsérik, de valahogy mégis inkább a Pázmány felé hajlok. Néztem videókat a neten amikor ottani tanárok beszéltek a suliról, és nekem nagyon szimpatikusak voltak. Olyan benyomásom volt, hogy tőlük simán mernék kérdezni, nem kapnék frászt szóbelin ha leülök eléjük, szóval jó volt az első benyomás.

2018. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szenvedni akartok menjetek az ELTE-re. Ugyanolyan a képzés szinvonala, ugyanazt is tanítják de a fent említett egyetemen valamiért az van az oktatók fejében, hogy gyomorfekéllyel kell kiengedni az embereket. Manapság már kevesen vannak akik hasra dobják magukat egy elte diplomától.

Én Pázmányra járok, nem bántam meg. Ismerek olyanokat akik az eltéről jöttek és amiket tőlük hallok az siralmas. Nem azért mert rossz a képzés hanem mert indokolatlanul szivatják a hallgatókat már első félévben is.

Ami a költségeket illeti a Pázmányon rengeteg ösztöndíj van. Ha 410 pont felett vesznek fel akkor az első félévben az önköltség 25%-át kell csak kifizetni, ha pedig 450 pont felett akkor a második félévben elég csak az önköltség felét fizetni. Ezeken kívül renegeteg egyéb ösztöndíj van, a kar honlapján meg lehet nézni őket.

Még egyszer mondom, nem ocsárolni akarom az eltét. Nagyon jó a képzés rengeteg jó oktatóval és rengetek okos hallgatóval de nekem ezek a személyes tapasztalataim.

2018. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és azt hiszem lesz még egy nyíltnap de ez nem biztos. De igazából ez egy egyetem nem egy gimi, szóval egy előadásra bárki beülhet ha éppen akar.

Ami az egyházat illeti, azon kívűl, hogy Szent István szobra van a homlokzaton és benne van a nevében, hogy katolikus nem fog feltűnni. Tanulmányi vonatkozásában annyit jelent, hogy lesz egy félév katulikus hit alapjai és ezután hátom félév kánonjog. A katihit gyakorlatilag ingyen ötös, a kánon meg jogtörténeti tanulmányok szempontjából nem is jön olyan rosszul.

Előző voltam.

2018. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!