Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus: Corvinus...

Gazdaságinformatikus: Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok ilyen kérdés volt már de nem tudok dönteni a kettő egyetem között. Sokan mondják, hogy a Corvinus jobb, de félek, hogy túl erős lenne (jártam BME gépészmérnökire, az például sok volt nekem).

Az informatika nagyon érdekel, de a mérnökinfót kizártam a fizika miatt, a programtervezőről meg azt halottam hogy rengeteg matek van, így maradt a gazdaságinformatikus (tudom, hogy itt is van matek, de elméletileg nem olyan sok mint a programtervezőknek).

Ti melyik egyetemet választanátok/választottátok? Nehezebb a Corvinus? Mennyivel? Tényleg igaz, hogy BGE-n ok nélkül "szivatnak" a tanárok?

Tudom, hogy mindkettő nehéz és nem az a célom, hogy "könnyen" szerezzek diplomát, de a BME után nem szeretnék még egy egyetemet otthagyni.

Elméletileg minkét egyetemre megvan a pontszámom (416)

Érettségin: matek közép: 93%, infó közép: 92%

Gazdaságinformatikus hallgatók véleménye is nagyon érdekel!



2018. jan. 10. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Corvinust választanám.

Miért? Mert szebben cseng a neve a munkaváltatóknál.

2018. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Corvinusos gazdaságinformatikus hallgató vagyok. Szerintem abszolút teljesíthető, a tanárok nagyrésze korrekt. Nem várnak el többet, mint kéne. Csak tanulni kell, és nem lesz gond. Szerintem Corvinus mindenképp.

2018. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj evvel a szakkal, hogy nagyon "lóg a levegőbe", félig ez, félig az. Olyan helyre menj ahol az informatikai ág jobban dominál, ha nem csak lébecolni szeretnél.Én úgy tudom, hogy a Corvin a gazdasági részt nyonják jobban, BGE-ről nem tudok mit mondani, de pl. SZTE-n elvileg az infos ág az erősebb.
2018. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Szia, bge-n járok erre a szakra, nem szivatnak a tanárok ok nélkül. Persze rossz tanárok mindig vannak, de én még nem láttam egyet sem. Én tudom ajánlani ezt a szakot, corvinusrol nem tudom beszélni, voltam nyílt napjukon és nagyon sznob és lekezelőnek tűntek. Meg lett volna a pontom oda is, de bge-t választottam és nem bántam meg.
2018. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Már bocsánat, de a BME évek óta jobb egyetem mint a Corvinus. És ezt én ELTE hallgatóként mondom (proginfó).


Amúgy majndnem mindegy, hogy melyiket választod, mert majdnem 100%-ig ugyanazt tanitják, s ezzel a szakkal ígyis-úgyis lesz munkád.

2018. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó nem mond hülyeséget. Tudom, hogy elsősorban gazdasági szak, de a BME sem hangzik rosszul. Egyébként kövesd az első tanácsát és menj a minél magasabb presztizsű intézménybe. A BCE-ről könnyebben jutsz ki szerintem Erasmusra is.


Amúgy meg teljesen mindegy, melyikre jársz, az fontosabb, hogy tanulj rengeteget otthon (is), tanulj meg tisztességesen programozni (lehetőleg Java vagy C#), és kezdj el dolgozni sürgősen gyakornokként dolgozni valami multinál.

2018. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

A BME a mérnöki képzésben No.1 de a Corvinus meg a gazdaságiban No.1. A BME-t a mérnöki képzései viszik, a gazdasági képzései sehol nincsenek, neg se közelíti a Corvinusét.

Mindegy, hogy gazdinfo vagy más gazdasági képzés itthon a Corvinus nagyobb presztízs, több kezdőfizetésre számíthatsz, mint egy ugyanolyan szakos BGE-s. Ezért cserébe viszont nehezebb a matek, mert nem sima gazdasági matek van, hanem Matek 1, Matek 2 néven nagyjából egy mérnökin is leadott matek. + A statisztika és a makro mikro is nagyobb szívás. De valamit valamiért.

2020. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!