Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy egyetemen belül két külön...

Egy egyetemen belül két külön szakot végezni egyszerre mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Jelenleg közgázt tanulok, első éves vagyok. Egyszerűnek tartom a szakot, annyi szabadidőm van mellette hogy sokszor döglődök az unalomtól (igen, most vizsgaidőszakban is).


Ezért gondolkodtam rajta, hogy felvennék még egy szakot az egyetemen belül, angol + történelem tanárképzőt.


A tanulással nem lenne baj, simán menne a kettő egyszerre. Vannak ismerőseim a tanárképzőről, még hozzám képest is sokkal könnyebb dolguk van (pedig ugye az enyém se valami nagy was is das).


Na de! Heti 10 órám van közgázból, előadás + szeminárium felesben. Ha ez mellé beraknám a tanárképzőt, ez + 15 órát jelentene heti rendszerességgel. A mennyiség nem para. Az már sokkal inkább, hogy szinte biztosan lennének ütköző időpontok a két szak órái között.


Ezt hogy lehetne megoldani? Lehetőleg nem nagyon szeretnék hiányozni egyikről sem.


2018. jan. 10. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az ütközést kevés helyen veszik figyelembe. Ha a kollokviumok nem katalógusosak, megoldható, hogy egyikre bemész, másikat felveteted hangra vagy jegyzetet kérsz, a gyakokból meg több időpont van amúgy is.


Én nappalin a kettőt nem merném bevállalni, vagy csak úgy, hogy nekimegyek az egyiknek, letudom a legtöbb tárgyamat 1-2. évben és 3. évben leszek gólya a másik szakomon. Más esetben inkább csak egy nappali+ egy estivel/levelezővel próbálkoznék.


Esetleg azt is csinálhatod, hogy felveszel most tanáris tárgyakat, amennyit csak be tudsz illeszteni az órarendedbe szabválként, majd miután felvételiztél, elismerteted őket és ha mázlid van, az a 3 év képzési idő is megrövidül.

2018. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És mi lenne, ha csak próbálkozásképp futnék neki? Ha menne, akkor menne, ha nem, akkor otthagyhatom bármikor a tanárképzőt úgy, hogy az nincs hatással a közgázra, nem?


Külföldi vagyok, nálunk nem fogyaszt félévi támogatást vagy mi a francot az ilyen. Nálunk nincs is támogatási agyfa#Đ. 30 éves korig ingyen megy minden.

2018. jan. 10. 22:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Ist. Was ist das.
2018. jan. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Komolyan heti 10 órád van?
2018. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Külföldiként hogy tudsz itt ingyen tanulni?


Magyar oktatási rendszerben az, hogy 12 félév ingyenes, az nem vonatkozik külföldi tanulókra, akik itt tanulnak?

Ha itt ingyen tanulsz, akkor az itt hogy-hogy nem fogyasztja az ingyenes félévek számát itt?


Érdekelne a rendszernek ez az aspektusa, azért kérdezem.

Köszönöm szépen, ha elmagyarázod.

2018. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy külföldi vagyok, nem arra utaltam, hogy külföldiként Magyarországon tanulok. Hülye is lennék odamenni. Külföldiként, külföldön tanulok :D
2018. jan. 11. 17:35
 7/11 A kérdező kommentje:
A németes okos úrnak meg kösz a választ, sosem tanultam németet, legalább most már ennyit tudok. Látod, a szurkálós kommenteknek is van értelme ;D
2018. jan. 11. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor miért egy magyar közoktatásos fórumon érdeklődsz? -.-

Kérdezd meg az adott egyetem adott fb csopijában vagy az adott ország fórumain, az adott ország nyelvén...

2018. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy talán érdemben nem lehet válaszolni a kérdésedre?


Mivel itt tetted fel a kérdést, logikus azt gondolni, hogy Magyarországon, magyar rendszerben tanulsz.

Ugyanis sok magyar ajkú jön át ide tanulni a környező országokból (is).


Fogalmam sincs, hol tanulsz, de beülhetnél egy etika órára, ahol megtanítanák az alapokat. De ha egy liberális közegben mozogsz, akkor megértem a reakciódat. Csak akkor nem értem, miért vársz innen, tőlünk, a "béka se99e alól" választ.

Ha olyan jól beszélsz legalább egy idegen nyelvet (angol/német), és van kis sütnivalód, akkor valóban egy nemzetközi fórumon kérdezel rá.

De az írásod alapján messze alulmaradsz az itteni fórumozók szintje alatt.

Remélem, egyszer sikerül belefejelned a béka fenekébe, hogy felemelkedj hozzánk. :)

2018. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobban is teszed, hogy letagadod. Nem kell nekunk ilyen pondro. Csak akkor mit keresel meg mindig itt? Csak jol erezheted magad. :-)
2018. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!