Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szeretnék lenni,...

Jogász szeretnék lenni, milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés
Elvileg töri-magyar kéne, viszont az a hatalmas baj, hogy bár szeretem a törit, a tanárunk nagyon nem a munkánkat osztályozza és kettesre állok, pedig tanulok rendesen. Különtanár tudom, hogy kelleni fog. Szerintetek?

2018. jan. 11. 10:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint érdekelne, hogy milyen egyetemek állnak rendelkezésemre Budapesten, ahol lehet jogásznak tanulni.
2018. jan. 11. 10:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a töri kötelező felvételi tárgy, ezt nem tudod megúszni. Nem kell hozzá tanár (se fakt), szerintem a könyvekből is remekül fel lehet készülni.

A másik felvételi tárgy nem muszáj, hogy a magyar legyen, elég sok idegen nyelvet is elfogadnak, szóval ha penge vagy egy idegen nyelvből, azt is tökéletes.

(Régen én is felvételiztem töriből, a "fakt" nem ért semmit, én könyvekből készültem.)

2018. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a képzési helyek fenn vannak a felvi.hu-n.

Amúgy sem árt, ha megbarátkozol azzal az oldallal:)

2018. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Ha államira akarsz menni akkor azt a kettest (akármilyen a tanár) nagyon gyorsan javítsd ki ötösre mert felvételinél nem csak az érettsgéit nézik hanem az utolsó két év (11-12.) jegyeit is. A titok nyitja pedig az, hogy nézz ki öt tantárgyat amit nagyin tolsz a többit meg szard le, azokból jó a kettes is. Mondjuk töriből emeltezel mert az tanulható. Abból legyél is minimum ötös. Magyarból elég egy jobb középszintű érettségi de az évvégi biziben legen ötös. Valami nyelvvből is csinálj emelt szintet ami jól megy és szintésn legyél ötös belőle. A matek az gondolom nem az erősséged de azért egy hármast igyekezz összehozni órán érettségin meg egy négyest. A választható érettségid meg legyen valami nagyin könnyű szarság ami biztosan ötös lesz (nekem filozófia volt). A többi tárgy meg tök mindegy (ének, rajjz, tesi stb.), azokból elég a kettes.


Persze ha belefér, hogy önköltségesre menj édes mindegy, hogy tanulsz-e. Oda úgyis mindenkit felvesznek.

2018. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy 4-es ijesztgessen!

Ha pontduplázással mész, akkor senki nem nézi sem az év végi jegyeidet, sem a többi érettségidet, csak azt a kettőt, amit beszámítasz!

Persze, szerintem is egyszerűbb dolga van annak, akinek a hozott pontok felhúzzák az eredményét, mert egy kisebb hiba belefér az érettségin, de ha ehhez nem vagy elég jó az összes érettségi tárgyból, akkor minden további nélkül be lehet jutni pontduplázással is.

2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A duplázás veszélyes. Pont ezért írtam amit írtam. Én is jogra jöttem és duplázásra utaztam. Nem lett meg. És nem sokkal maradtam le a 460 pontról. A duplázás túl sok mindentől függ. Lehet nagyon megtanulni de ott vizsgadrukk meg az, hogy rossz tételt húz vagy éppen történt valami és nincs a toppon.. Jobb a biztos béke mint a remélt győzelem szerintem. Nem akarok én senkit halálra rémíteni de ezek a tapasztalataim.

négyes

2018. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En jogra fogok jelentkezni (iden erettsegizem) es torifaktot vettem fel (heti 5 ora) egy evig magyarfaktra is jartam de teljesen foloslegesnek ereztem.

Van egy felsofoku nyelvvizsgam (angol) igy abbol kozepezni fogok.

A fakt az emelt erettsegire keszit fel,tehat dontsd el hogy 1 vagy 2 targybol emeltezel e es hogy kell-e neked a fakt.

Nem tudom hany eves vagy (nekunk mar 9ikben is lehetett faktot valasztani) de azt rebesgetik hogy a duplazast be akarjak szuntetni egy par even belul, tehat erdemes lenne utana nezned. ( Lehet ez csak buta pletyka, de azert gondoltam jo ha tudsz rola ha esetleg megis igaz lenne)

Sok sikert!

2018. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
A kiemelkedő humán (történelem, magyar, idegen nyelv) tudás, humán műveltség nem árt. A jó írásos és szóbeli kommunikáció előny, bár a jog elvileg (előbb-utóbb) bárki által elvégezhető, de pont a magas színvonal a lényeg, mert anélkül esélytelen vagy bármire a pályán.
2021. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!