Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz hogy tanító (es nem...

Ahhoz hogy tanító (es nem tanár) legyek érettségi után mit kell elvégeznem és hol?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy merre tovabb? Jelenleg kereskedelmet tanulok, erdekel meg minden,de gyerekkori álmom hogy alsós pici gyerekeket tanítsak. A kérdésem hogy érettségi utan hogy legyen? Eleg a középszintű érettségi hozza? Hol van ilyen iskola? Sehol nem tálalok neten.
2018. jan. 11. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tanítóképző kar, több egyetemnek/főiskolának van ilyenje.
2018. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tanitonak készülök, bár meg nem adtam le a jelentkezésem.

Elég a középszint mindenből, amivel számolnak az a magyar és a történelem! Ezekből kell jól érettségizni hogy sok pontod legyen, és államaiban be kerülj! Én a töriből emelt szintet csinálok, és van egy felsőfokú nyelvvizsgám, valamint az irodalomra gyúrok rá! De meg egyszer mondom, nem kell emelt! Én azért csinálom így, hogy tuti állami helyem legyen!

A felvin beírod a szak keresőbe hogy tanító, és kidob egy csomó iskolát! Tanító ALA=alap levelező állami. Ezt kell jelölni ha ebben a formában szeretnél tanulni. Én az ELTEre megyek, Szombathelyre(remélem :))

És előtte van alkalmassági vizsga, ahol énekelni, tornázni, beszélgetni kell! Ezzel merik fel hogy alkalmas vagy e a tanító képzésre. Tanító képzés során választani kell egy műveltség területet, amit általános iskola 6.osztalyig taníthatsz. A tanító képző elvégzése után van lehetőség tanárra szakosodni, 4 féléves mesterképzésben bármilyen szakos tanár lehetsz, és azt 12. Osztályig taníthatod. Én ezt is szeretném majd megcsinalni.

Hova akarsz jelentkezni?

2018. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!