Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne még egyetemre...

Érdemes lenne még egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


21 éves vagyok, 3 éve érettségiztem, de nem tanulhattam tovább, már nem a szüleimmel élek és elgondolkoztam, hogy valamit kezdenem kellene magammal. Kb. 300 pontom van és elvileg ez elég lenne az Óbudai Egyetemre Kereskedelem és marketing vagy gazdálkodási és menedzsment szakra. Igazából olyan középiskolába jártam, ahol ezek tantárgyak voltak.

Vajon érdemes lenne még? Ti mit csinálnátok a helyemben? Nyilván nem egy mérnöki diploma, megérné ezért tanulni ismét éveket?

Tanácstalan vagyok



2018. jan. 12. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 vagyok, érettségi után kijöttem Angliába. Szerettem volna továbbtanulni, de időbe tellett amíg 0-ról megtanultam folyékonyan beszélni angolul és annyi pénzt kerestem amennyiből félre is tudtam tenni. Most college-bajárok ami után jelentkezhetek itt kint egyetemre. Mesterrel együtt az még 6 év tanulást jelent. De azt csinálhatom ami az álmom és utána 30+ éven át nem gyárban kell dolgoznom minimálbérért.

Egyébként én eleve év vesztes voltam, plusz 5 éves gimibe mentem, így 20 évesen érettségiztem sok osztálytársamhoz hasonlóan és majdnem mindenki egyetemre ment. Ahhoz képest a 21 az nem nagy eltérés.

2018. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Találtál olyan munkahelyet, ahol ez az elvárás? Esetleg volt, ahonnan elutasítottak, mert nem rendelkezel felsőfokú képesítéssel? Haszontalannak biztos nem haszontalan, de sok idő, és lehet, hogy sok pénz is.
2018. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

21 éves voltam, most 23... Ez a második évem az egyetemen.

Nappalin vagyok.


Senki sem mondja meg, hogy 18 vagy 21 akár 25 éves vagy.

Érdemesnek érdemes ha szereted, azonban a középiskolás anyagra ne nagyon alapozz.

Nem mondom, hogy nem jön jól... de igazából az első hónapban átveszitek az egészet 1-2 tantárgy keretén belül, amit te évekig tanultál a középiskolában, csak magasabb szinten lesz.


Ker-mark, Gazd. men. nem olyan rossz, de fontos lesz a nyelvtudás!!! vagy piacképesebb mester!!

2018. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, egy 18 meg egy 21 éves között gyakorlatilag semmi különbség. Simán elkezdheted. Én is pont 3 évvel az érettségi után kezdtem el az egyetemet. Azóta már a doktorimat csinálom. Sose éreztem azt, hogy nagyon későn kezdtem volna el. Már csak azért is, mert rengeteg szaktársam volt, akik szintén pár év szünet után kezdték el. Igaz, néha van olyan pillanatom, amikor belegondolok, hogy most akár 3 évvel előrébb is lehetnék a tanulmányokban, de ez csak ritkán jut eszembe. Inkább akkor szoktam ezen morfondírozni, amikor sok minden összejön egyszerre. Szóval szerintem simán megéri, 3,5 év nem a világ, hamar elrepül és sokkal előrébb leszel az életben a végzettséggel.
2018. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20 évesen fogok érettségizni és megyek egyetemre. Egyetemre bármikor lehet menni, ha úgy érzed, hogy tanulni szeretnél és érdekel az a szak.
2018. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 évesen fogom kézbe kapni a diplomámat. Szakot is váltottam, és a szak amin most vagyok 12 féléves. Viszont én mindig úgy gondolkoztam, hogy inkább érjek el több dolgot 30 éves koromig, mint majd 40-50 évesen bánjam, hogy miért nem tettem meg fiatalon, amit meg lehetett volna.
2018. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!