Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira járók vagy aki tud...

Orvosira járók vagy aki tud létszi segítsen. Egy hónapba mennyibe kerül az egyetem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem az orvosival kapcsolatban.Nekem a szüleim sajnos nem tudják válalni, hogy még 12 évig eltartsanak,de minden vágyam,hogy orvos lehessek.Ti dolgoztok az egyetem mellett?Vagy a kórházba lehet esetleg 6 év után valami munkát válalni?Egy hónapban kb. mennyibe kerül az egyetem?
2010. jún. 4. 23:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon-nagyon sokba kerül. Ha államira vesznek fel, akkor is szánj az albira, a kajára, a bérletre legalább havi 60-at, és akkor még nem vetted meg a súlyos tízezrekbe kerülő tankönyveket, jegyzeteket, a kötelező felszerelést... Azt lehet mondani, hogy egy százasból kb. megél havonta egy orvosis diák.


Ne is álmodj arról, hogy tudsz majd dolgozni az orvosi mellett, nem éppen egy büfészak. Reggel nyolctól akár estig is benn leszel az egyetemen, éjszaka meg tanulsz. Nem nagyon lesz időd semmi másra a tanuláson kívül.


Nyaranta kötelező gyakorlatok vannak a különböző klinikákon, így akkor sem igen tudsz majd rendes munkát vállalni.


"Valami munkát" hat év után lehet vállalni, pl. elmész rezidensnek. Ne számíts arra, hogy szét fogod keresni az agyad, minimálbért kapsz majd a legtöbb helyen. Ha egyáltalán fel tudnak venni, és van helyük, mert a kórházak finanaszírozása... Valószínűleg tudod, miről van szó, ha jártál már kórházban.


Szóval ha a szüleid nem tudnak támogatni, akkor ne nagyon reménykedj az orvosiban. A diákhitel havi 40 000 forint is lehet, ha koleszos vagy, és nincsenek olyan igényeid, hogy minden nap meleg étel, hazautazás hetente, akkor vajaskenyéren kihúzhatod vele.

2010. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hova szeretnél jelentkezni...


Költségesről ne is beszéljünk szerintem, mert az 1 millió/félév:D


Egyrészt: kellenek könyvek, amik igencsak drágák. De ha ügyes vagy, akkor azért meg lehet úszni olcsóbban. Pl: könyvtár, használt könyv, fénymásolás, net, ismerősöktől elkérni...

De első évben összesen kb 70 ezer forintot költöttem el könyvekre. De nagy részét újonnan vettem.

De hozzáteszem, mi Szegeden kapunk évente 13500 Ft jegyzettámogatást.

+ köpeny, szike, csipesz, gumikesztyű


Vhol ugye lakni is kell.. koli kb 10 ezer forint, egy albérlet városfüggő. Szegeden 25-30 körül már lehet találni szerintem, Pesten 45-50 ezer körül. Debrecenben és Pécsen nem tudom.


Közlekedés: Mivel orvosi csak nagyvárosban van, így tömegközlekedésre tuti kell bérlet. Pesten talán 4 ezer forint körül van havonta, Szegeden nem tudom mennyi, mert az ingyen kapunk;)


Emellett kell még kaja, azt te tudod, hogy mennyiből tudod megoldani.


Első 4 évben kizárt, hogy mellette tudsz dolgozni, 5-6. éven esetleg mentőzhetsz, de arra szerintem kell külön vmi...


6 év után meg már jó esetben dolgozni fogsz, de a fizetés nagyon ratyi:( Kb 90 ezret kapsz kézhez.

2010. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%

Csak a többieket tudom ismételni.


A munka kizárt, első 3 évben lesz olyan, hogy 8-tól du. 6-ig bent kell lenni, amikor meg szabad időd van, akkor tanulni kell :S Aki dolgozott egyetem mellett, mind megbukott az 1. év után.

Nyáron szintén nem lehet sokat dolgozni, mert szinte mindig van egy 1 hónapos gyakorlat. Bár, nekünk fizettek érte 4000 (nem írtam el, NÉGYEZER) Forintot. De ha tudsz 1 hónapra bevállalhatsz egy nyári munkát (páran csinálnak ilyet).

Debrecenben a MAXIMÁLIS ösztöndíj 25ezer Ft, de ha jól tanulsz és demonstrátorkodsz valamelyik intézetnél, akkor még 8-14 ezret tudsz keresni.


A könyvek drágák, néhányat meg lehet úszni fénymásolással, de a képes könyvek (anat atlasz, pathológia, szöv.tan és hasonlók) nem nagyon fénymásolhatóak és ezek darabja 18-30ezer Forintba kerül.


A "mennyibe kerül" kérdést költségtérítéses verzióban átalában csak külföldiek engedhetik meg maguknak az 1millió/félév miatt.

Ha jól tudom, a koli havonta 14-22ezerbe kerül (Debrecenben; amúgy több koli van, ezért van ilyen nagy szórás az árakban, de az orvosi kolijaiba nehéz bekerülni). Az albérlet általában fejenként 20-25Ft +rezsibe kerül. Kell még bérlet, ha jól rémlik 3200Ft körül van, és élelmiszerre is kell minimum napi 1000-2000Ft.

2010. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Szüval akkor elvileg 24 évesen már dolgozhatok és kapok fizetést?Mert a szüleim azt mondták addig eltartanak de utána nem.
2010. jún. 5. 08:42
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Igen. De abból a fizetésből közel sem biztos, hogy meg tudsz élni...
2010. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
46%

24 évesen (azaz 3-4. év után) sem fogsz annyit keresni, hogy megélj belőle. Ezek a munkák diákmunkának számítanak, és a bérezés is így alakul. Arra jó, hogy gyűjts egy kis pénzt nyárra, de megélni kizárólag ebből lehetetlen.


És majd 6. év után a rezidens képzésért (~3év) (de az is lehet, hogy addigra NEKED KELL FIZETNI ÉRTE) közel minimálbért fogsz kapni, kivéve, ha külföldön kezded el (akkor akár havi 1 milliót is kereshetsz a rezidens évek alatt, de ha jól tudom min. 5 évet kint kell maradni még a végzés után).

2010. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha 18 évesen elkezdi az egyetemet, akkor kb 24 éves korára végez (jó esetben).

És rosszul tudod, olyan szabály van, hogy ha Mo-n akarja vki csinálni a rezidensképzést, akkor ITT kell maradnia szakképzés után még (azt hiszem) 4 évig.

2010. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Valamiért azt hittem, hogy a kérdező nem 18 évesen kezdi, és "24 éves" kort a 3-4. évre érti, bocsánat.


Tudom, hogy van ilyen szabály, ezért írtam, hogy "külföldön KEZDED EL". Mert ilyenkor a magyar állam nem kötelezheti semmire, de ha Mo.-n kezdené el, akkor kifizettetnék a rezidensképzés költségeit. Csak ekkor ugyebár külföldön kell még a képzés után X évig dolgozni, de az még mindig jobb, mint itthon szinte a semmiért túlórázni.

2010. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Jól tudok spórolni.Már annak is örülni fogok ha 70ezret keresek.
2010. jún. 5. 12:50
 10/30 anonim ***** válasza:
Nem, nem hiszem, hogy örülni fogsz neki. Annyi tanulás után elég rossz érzés lesz, hogy a nyolc általánost (sem) végzett gyári munkás is többet keres, mint te. Most soknak tűnik a hetven, amikor egy lakást kell majd fenntartanod belőle, akkor rájössz, hogy az bizony igen kevéske.
2010. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!