Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszti képzésről mesélne...

Mentőtiszti képzésről mesélne nekem valaki?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok. Nehéz-e, megéri-e, szeretitek-e, elhelyezkedés stb.

2018. jan. 14. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is erre a szakra szeretnék jelentkezni és rengeteg jót és rosszat is hallottam róla.

Legtöbb válaszban olyasmi szerepel, hogy: "bekerülni könnyű, bentmaradni nehéz, lediplomázni szinte lehetetlen" vagy "ha kevés pénzért kétszerannyit akarsz tanulni/dolgozni, akkor hajrá"

DE: szerintem ha mást el sem tudsz magadnak képzelni és megvan a kellő kitartásod a negatívumok ellenére élvezni fogod! Ez egy szerelemszakma szerintem :)

A társaság általában nagyon jó, sok ismerősöm hallgatja/dolgozik mentősként és imádják a hangulatot. Hogy nehéz-e az rajtad múlik. Elhelyezkedni pedig nem nehéz, elvégre egyre kevesebb az egészségügyi dolgozó.

Ez a szak 3 helyen van Mo.-n:

-Budapest: Semmelweis

-Pécs: Pécsi T. E.

-Nyíregyháza: Debreceni Egyetem


Remélem segítettem, sok szerencsét a felvételihez! :)

2018. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mit jelent ez a Nyíregyháza: Debreceni Egyetem?
2018. jan. 14. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyhazan van a kihelyezett kar/szak.

Amugy igen, nagyon nehez. Töredekresz diplomazik.

2018. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak még én írtam régebben a bekerülni könnyűs mondatot... annyit pontosítanék rajta, hogy szinte lehetetlennek egyáltalán nem mondanám. Rengeteg tanulással, elhivatottsággal, szorgalommal nem lehetetlen. De tény, hogy sokan kezdik a képzést, mégis 4 évvel később kevesen diplomáznak le.


A mi évfolyamunk is már megfeleződött...


Elhelyezkedni nem nehéz, egy jó mentőtisztnek mindig jut hely, az ország legnagyobb eü. intézmenye vagyunk, évente több, mint 1.100.000 feladat látunk el.


Persze, az alacsony bérezés az tény... de ha ez az álmod, akkor nagyon fogod szeretni, ez egy életstílus. Hajrá!

2018. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 15. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!