Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudtok a mentőtiszti...

Mit tudtok a mentőtiszti képzésről? (értelmes válaszokat. Fontos)

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a mentőtiszti szakma szívesen tanulnám ezt a szakmát. Aki mentőtisztnek tanul vagy tudja hogy milyen az elmondaná hogy felvételire mennyi pontja volt, milyen tanuló volt, hogy ment neki a dolog stb. (ha nem túl személyes)

Légyszíves segítsetek



2013. dec. 6. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ponthatárok a Felvin.


Tanulós szakma, aminek egy része az iskolapad a másik része a meg a kocsizás alatt jön majd meg a tapasztalat útján. Gondolj bele, hogy hányféle ember létezik és hányféle baja lehet amihez mentőt hív. A te feladatod és felelősséged lesz az, hogy ő élve kerüljön be a kórházba, akár egy autóbaleset súlyos sérültje akár egy görcsölő kisgyermek, vagy "csak" egy részeg fejsérült. Akkor menj mentőtisztnek, ha van benned kellő empátia az emberek iránt. Ha a harmadik fölösleges kivonulásod után is tudsz majd normálisan és 100%osan odaállni a következő beteg elé. Bírd a vért, a hányadékot és minden olyan dolgot amit más nem szokott, mert bőséggel kijut majd belőle. Tudd elviselni pszihésen, hogy nem vagy Isten. Nincs olyan, hogy mindenki életben marad sajnos. És el kell tudni fogadni ha valaki elmegy és nem tudsz rajta segíteni. Talán ez a legszörnyűbb része. Ennek ellenpontja, amikor az egyik kislány akit 2 hete vittél kórházba odaszalad hozzád az utcán és azt mondja, hogy "Köszönöm mentősbácsi már nem vagyok beteg"


Van konkrét kérdésed akkor írj nyugodtan, habár én ápoló vagyok de szivesen segítek.

2013. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!