Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus pénzügy-számvitel...

Corvinus pénzügy-számvitel alapszak elvégzése után van értelme msc-nek?

Figyelt kérdés
Eddig nem adott túl sok gyakorlati tudást az egyetem, és nem tudom lenne még értelme 2 évig olyan dolgokat tanulnom aminek nem veszem hasznát, szerezhetnék ez idő alatt munkatapasztalatot is. Mennyivel jobbak a lehetősegek egy msc-vel?

2018. jan. 14. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Erre mit mondjak?


Amennyiben úgy érzed, hogy te már úgy mentél oda, hogy kented-vágtad a magyar számvitelt és tisztában voltál a pénzügyi alapokkal.

Illetve nem akarsz a jövőben ezzel foglalkozni!

Akkor tényleg nem adott sokat...


De gondolom ez nem így volt... szóval kaptál gyakorlati tudást.

Ha meg nem ebben akarsz dolgozni, akkor tényleg időkidobás volt.


Számvitel MSC tantervét megtudod nézni a neten, igazából arra jó, hogy kiválts pár modult a könyvvizsgálóiból és egy "picit" mélyebb betekintést kapj a nemzetközi számvitelbe.


Pénzügy MSC

Rendesen lehet vele oboázni. :D

Maradjunk annyiba, hogy eléggé sokat dob hozzá a jövőbeli karrieredhez.


Illetve van még egy csomó MSC...

2018. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Mire gondolsz, hogy sokat dob hozzá a karrieredhez a pénzügy?!


Melyik a felkapottabb, melyik ér többet a munkapiacon, hosszútávon (pl általad emlitett számvitel beszámítható a könyvvizsgálóba) melyik éri meg jobban?


Mik azok a munkakörök amik már jóknak mondhatók és ezekkel érhetők el?

2018. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Számviteli tudást valóban ad, azt kifelejtettem h pénzügyre szakosodtam, mert a számvitelt annyira nem szeretem
2018. jan. 15. 09:54
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Most vagy elsős pénzügy Msc-N Ha az a problémád, hogy milyen használható tudást ad, és talán jobban megérné dolgozni és tapasztalatot szerezni, akkor elmondom, hogy mellette nyugodtan dolgozhatsz. Valamint tegyük fel, hogy te majd két munkavállaló közül választhatsz 20 év múlva. Első, akinek van msc-je és 8 év tapasztalata, második akinek nincs msc-je és 10 év tapasztalata van. (feltesszük, hogy nem dolgozott msc mellett, ami laza) Te melyik vennéd fel a kettő közül ha a szakmai érveket nézzük? Feltesszük azt is, hogy hasonló képességűek, vagyis pont ilyen nüanszok döntenek.
2018. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen mestert ajánlanál? Te milyet végeztél? Meg vagy vele elégedve?
2018. jan. 15. 10:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mire gondolsz, hogy sokat dob hozzá a karrieredhez a pénzügy?! "


Kinyílnak előtted az ajtók. Maradjunk annyiba, hogy nem igazán lesz problémád az állástalálással.

Szóval elindít az úton, ami szinte már kövezett.

Nem könnyű ezzel párhuzamosan többet is ér.


Felkapottabb a pénzügy.

Számvitel eléggé egzakt, nem mindenki szereti és sok idő, amire könyvvizsgáló lehetsz.

Ha meg nagyon jó akarsz lenni, akkor az mégtöbb idő..

Pénzügy jobban emészthetőt hiszen teljesen átültetheted matematikai alapokra.

Számvitelt nem.. ott inkább a logikát kell elsajátítani és azt élvezni.


#4..

20 év múlva tényleg nem az számít, hogy kinek van pénzügy mestere...

AZONBAN!!

Az elindulásnál az fog számítani.

Ebből adódóan jobb helyzetből indul, jobb pozíciókat tölt be és 20 év múlva azt látják majd, hogy :

1. delikvens 10 és munkatapasztalat, abból 4-5 év nagyon alap munkakörben, következő 15 év során meg lépkedett feljebb.

2. Akinek van mesterje: Alapból magasabb pozícióval kezd ebből adódóan nagyobb az esélye, hogy 20 év múlva magasabb pozícióban lesz sokkal jobb munkáltatóknál sokkal jobb munkakörökben.


Kit választok?

Akinek több a tapasztalata és 5-10 évnél már nem az idő számít, hanem a munkakörök, amiket betöltött.


"Milyen mestert ajánlanál? Te milyet végeztél? Meg vagy vele elégedve?"

Neked kell eldönteni és nem jársz úgy, mint az alapszakoddal!!

Nézd meg a mestereket azokon az egyetemeken, amik szóba jöhetnek.

Jöhet egy tanterv a további informálódásra.


Utána dönteni is tudsz.

2018. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6-os!


Egyetértünk úgy látom, de én egy egyszerű, primitív példával reflektáltam csak, de te nem vetted azt figyelembe, hogy én két HASONLÓ szakmai tudású munkavállalót állítottam egymás mellé. Pontosan csak maga a pénzügy mestert próbáltam kihozni pluszként, nem pedig a tapasztalatot és a betöltött munkaköröket, mert ahogy mondtam azok majdnem ugyanazok, ergo két ugyanolyan kaliberű szakmai tudású ember, csak egyikőjüknek van mestere, másiknak nincs. Ezzel magára a mesterre probáltam rávilágítani.


Azzal egyetértek, hogy a számvitel és a pénzügy jelentősen különbözik egymástól. Leírtad, hogy miért, viszont, hogy melyiket válassza a kérdező, azt nem a lehetséges későbbi fizetések, pozíciók függvényében ajánlanám választani. Hanem ahogy leírtad, különböző a két szak, így azt ajánlanám, hogy azt válassza amit jobban szeret. Te a számvitelt rosszabb választásnak ítéled meg, ehhez nem fűzök semmit, elfogadom a véleményed, ennyi. Viszont azt ajánlom a kérdezőnek, ha a Te javaslatodat figyelembe veszi, akkor tudja, hogy ha veszünk egy természetes személyt aki számviteles beállítottságú, jobban fog neki menni a kerék, mintha pénzügyet választott volna, ha még szerinted azzal lehet, hogy karrier szempontból jobban járt volna.


Összegezve és azt javaslom kérdező, hogy azt válaszd amelyiket jobban szereted, amint látom pénzügyet választottál, a kérdésed pedig az, hogy megéri-e. Igen, megéri. Tanulni mindig megéri.

2018. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit fűznék hozzá, hogy szimplán azért nem vesézem a számvitelt, mivel a kérdező írta, hogy pénzügyre szakosodott, mivel nem szereti a számvitelt.

Ebből adódóan felesleges volna számára ezt tagolnom és netalán beleerőltetni egy olyan dologba, amire te is céloztál, hogy hiába fizet sokat.. ha nem szereti.


"Te a számvitelt rosszabb választásnak ítéled meg, ehhez nem fűzök semmit, elfogadom a véleményed, ennyi"


A számvitelt jobb választásnak ítélem meg. Főleg abból kiindulva, hogy magam is a számvitelt választottam.

Sokkal jobban szeretem, mint a pénzügyet.

Ebből adódóan számomra nagyobb is a potenciál benne.


De ha őszintén fordítom egymással szembe a kettőt és pártatlan maradok, akkor a pénzügy győz.

2018. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez előz hozzászólásodban ez nem derült ki, hogy a számvitelt jobb választásnak tartod Te, viszont a pénzüggyel (ahogy most mondtad) gyorsabban lehet felkúszni a csúcs közelébe.


Nekem most jön majd a választás, Te hogy döntötted el, hogy melyik legyen? Szimplán csak a pénzügyes és számviteles tárgyakról, hogy melyiket hogyan szeretted, hogy sikerült? Vagy volt valami más is aminek függvényében így döntöttél? Hol végzed a számvitelt?

Valamint arról mi a véleményed (így, hogy benne vagy a számvitelben), hogy a jogász osztatlan mennyit dobhat a számvitel mester vagy esetleg alapszak mellé, talán pénzügy mester mellé? Mit tapasztalsz ezek terén?

2018. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként azt vettem észre hogy sokan bekorlátolják magukat pénzügy/számvitel msc-re pénzügy számvitel alapszakkal, pedig egy csomó lehetősége van egy psz-esnek, ez az egyik, ha nem a legjobb gazdasági képzés amit választhatsz. Sokan nem értenek majd velem egyet, de az alkalmazott közgazdaságtannál is jobbnak mondanám, mivel egy ak-s legtöbb esetben úgyis csak msc-vel fog tudni rendesen elhelyezkedni, egy psz-es viszont alappal is el tud, de ha mégis úgy dönt hogy a közgazdasági vonal vonzza jobban, még mindig el tud menni egy közgazdasági elemző msc-re és akkor ugyanott lesz mint egy ak-s annyi különbséggel, hogy a psz-esnek lesz egy erős pénzügyi/számviteli háttere is.



Na szóval a sok rizsa után arra akartam kilyukadni, hogy nem feltétlenül kell pénzügyben vagy számvitelben gondolkodnod mert rengeteg lehetőséged van. Mi vonz a legjobban? Statisztika, közgazdaságtan, marketing, vezszerv, logisztika... sok a lehetőség, neked kell eldöntened melyik a szimpatikus.

2018. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!