Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha külföldön élő magyarként...

Ha külföldön élő magyarként akarok jelentkezni egy magyar egyetemre úgy hogy nincs magyar állampolgárságom akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Még van 3 félévem gimiből és utána ideje egyetemre menni. Pszichológiát szeretnék tanulni az Eötvös Lóránd egyetemen vagy Jogot a Corvinus egyetemen, ha minden összejön. A kérdés jól összefoglalja a körülményeket, de még azt szeretném tudni hogy a pl 400 pont (ami ugye a bejutáshoz lenne szükséges valahová) mit takar magában? Pár kérdést olvastam arról hogy milyen érettségi eredmények kellenek X pont eléréséhez de mivel külföldön tanulok nekem ez teljesen kínai. Itt nincs érettségi és teljesen másképp veszünk minden tantárgyat. Viszont felteszem ha külföldről jelentkeznék akkor felvételit kell írnom és akkor az szerint lesz eldöntve hogy bejutok-e vagy sem. Utóbbiról olvastam az ELTE PPK hivatalos oldalán de nem egészen értettem hogy most végülis hogy van. Valamint egy ismerősömtől hallottam hogy első diplomáig államilag támogatott az egyetem (tandíj), de mivel nem. vagyok, magyar állampolgár így felteszem erről lecsúsztam. Végül azt szeretném tudni hogy tudok-e jelentkezni magyar nyelvű képzésre is külföldről, valamint a felvételi megírásához majd oda kell utaznom?


Elnézést ha rosszul fogalmaztam meg ezt az egészet de rengeteg dolog homályos bennem ezzel kapcsolatban. Minden választ előre köszönök.



2018. jan. 15. 04:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2018. jan. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

De miért nem olyan szakra mész amivel el is tudsz majd helyezkedni?

Amúgy meg csak akkor támogatott a tandíj, ha eléred a szükséges ponthatárt. Ráadásul pszichóhoz és joghoz is kell emelt érettségi.

2018. jan. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet ösztöndíjat is kapni, és az állampolgárságot is felveheted, esetleg titokban.
2018. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
sajnos a Corvinus jogra kifejezetten nehéz bekerülni, mivel nem létezik :( (ha ennyire nem néztél utánna a dolgoknak, akkor hogy akarsz egyetemre jönni? azért ahhoz nem árt a google legalább alapfokú használata) amúgy [link] itt le van írva sok minden
2018. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, utána néztem és eddig abban voltam biztos hogy a Corvinus joggal meg közgazdászattal foglalkozik de ezek szerint valamit benéztem. Nem kell azért levágni a fejem, melesleg nem is ez volt a kérdés.
2018. jan. 15. 09:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Második, én azt értem hogy kell hozzá emelt érettségi (bármi is legyen az), de mint ahogy a leírásban is le van írva, itt teljesen más az iskola rendszer és érettség, i mint olyan, nem létezik.
2018. jan. 15. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:

ha a felvételi tájékoztatóban nincs benne, akkor hívd fel a felvi ügyfèlszolgálatát, szerintem ők tudnak segíteni

ha elakadsz nyugodtan írj, segítek ha tudok

2018. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!