Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy DE Pszichológia?...

ELTE vagy DE Pszichológia? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nem sokára le kell adnom a jelentkezést és sokat informálódtam már, viszont azt hallottam hogy a DE-n jobb alapokat kapnak pszichológián mint az ELTE-n. Ez igaz? Sokan javasolták is, hogy menjek a Debreceni Egyetem BTK Pszichológia karáta ott végezzem el a 3 év alapot, majd mesterire menjek Pestre vagy a Károlira vagy a Pázmányra vagy az ELTE-re. Mi a véleményetek?

2018. jan. 17. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Szia:) Én az ELTE-re járok és nagyon szeretem. A tanárok rendesek és korrektek (vagyis én edddig csak ilyenekkel találkoztam :D). Az órák is érdekesek, sok a kutatási lehetőség. Mert ugye az ELTE kutatóegyetem és nagy is a hangsúly a kutatáson (sok a módszertan,statisztika). Szóval, ha kutatni szeretnél mindenképpen ezt ajánlom.


A közösségi élet is nagyon jó. Van egy Animátori Kör nevű dolog, ők szervezik az összes programot és a gólyatáborokat. Ide is lehet már csatlakozni első évesként is. Nagyon jó hangulatú társaság, én nagyon szeretem.


A Pázmányon és a Károlin is vannak ismerőseim, szeretnek oda járni, nem meséltek rossz dolgokat. Ezek elvileg gyakrolatorientáltabbak. Debrecenről viszont sajnos nem tudok semmit.


Igazából az alapképzést mindegy szerintem hol csinálod, a mester fog majd igazán számítani. :)

2018. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mesterképzésre mindenképp Budapestre jönnél, akkor praktikus már az alapképzést is itt végezni. Így nagyobb rálátásod lesz a budapesti lehetőségekre, könnyebben hozzáférsz az itteni egyetemekkel kapcsolatos információkra, jobban meg tudsz ismerkedni a tanárokkal, oktatókkal.
2018. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából sokat segített, de még mindig gondolkozok. Aki esetleg tud valamit Debrecenről írjon :)
2018. jan. 21. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!