Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ElTE pszichológia vagy gyógype...

ElTE pszichológia vagy gyógypedagógia a 'jobb'? Melyiket válasszam? Vélemény? Melyik miből áll? kicsit ismertetnétek nekem?

Figyelt kérdés

biosz nem az erősségem, szeretek embereken segíteni, gyerekekkel szívesen foglalkozom...

(most vagyok 11.-es)



2014. szept. 8. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a biosz nem az erősséged, gyógypedagógiára ne menj semmiképp, ott rengeteg a biosz!
2014. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
bocsánat, * ELTE
2014. szept. 8. 22:27
 3/12 kzs ***** válasza:

Szerintem se menj gyógypedagógiára. A Horváth László-féle funkcionális anatómia van, valami iszonyat. Rengeteg és mindent latinul kell tudni. És persze mellette ott az általános kórtan és a gyógyped kórtan is. Szigorlat is van belőle!


Ami a pszichót illeti, hát... ha nem megy a biosz, szerintem felejtsd el azt is. Tudniillik idegrendszer és kórtan együtt.


Gondold meg!


Idegrendszer, és persze ott is van kórtan.

2014. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Kedves második válaszoló! Azt megkérdezhetem, hogy pszichológián szerinted mikor van kórtan, idegrendszer meg ilyesmi? Klinikai mesteren lehet, vagy hol?
2014. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én most vagyok ELTE pszichon másodéves és nálunk már első félévben volt anatómia.
2014. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kzs ***** válasza:

@ "#4-es" válaszoló


Pszichón?


Hát hogyne lenne! A viselkedészavarok megismerése. Szorosan összefügg az idegrendszerrel.

Úgyhogy pszichó szakon piszok biosz van (ugyanúgy gyógypeden is).


Kérdező, gondold meg!

2014. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os, ne haragudj, de te pszichológiát tanulsz/tanultál? Amiket írsz (kórtan stb) maximum klinikai mesterképzésen vannak (ahogy egy másik válaszoló is írta), ami elég konkrét iránya a pszichológiának, teljesen hülyeség azt mondani, hogy "a pszichológián ez van". Alapképzésen és a többi területen jóval kevesebb a biológiás tárgy.
2014. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a ELTE pszcho alapszak mintatantnerve:

[link]

Van benne élettan, anatómia, neurológia,pszichofiziológia,

2014. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

pszichón a pszichofiz mocskos egy valami, a neurológia nehezen tanulható, mert az órán semmi értelmes nem hangzik el, de az anatot egy jó kövér popsival 5ösre is meg lehet csinálni. (én örültem a hármasaimnak, de sose tudtam magolni.)

amúgy meg azt válaszd, ami érdekel. hogy tudod magad elképzelni, pontosan milyen munkakörben? ehhez mérten gondold át, hogy melyik szakkal kerülsz hozzá közelebb. amúgy nálunk pszichón csomóan vannak, akik mellette a gyógypedet is csinálják, viszonylagos pozitívum, hogy egy kar, szóval ugyanarra a TO-ra kell rohangálni.

mindemellett azt mondom, hogy a pszichológiát csak akkor végezd el, ha konkrétan a pszichológiával akarsz foglalkozni (legyen az szervezetpszichológia, törvényszéki, klinikai, akármi), mert más munkaterületen nem igazán ismerik el, plusz az alapszakos diplomával konkrétan sehol nem lehet elhelyezkedni, tehát szinte kötelező a mester.

remélem, segítettem.

harmadéves eltés

2014. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
9: az ELTE-n nincs egy karon a gyógyped és a pszichó...
2014. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!