Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE - GTI vagy Corvinus GTK...

ELTE - GTI vagy Corvinus GTK kereskedelem és marketing / gazd menedzsment?

Figyelt kérdés
az ELTÉN idén indul először Pesten gazdasági szak, egy teljesen új karon és nagyon kíváncsivá tett. Corvinusnak nem csak a neve nagy? szívesen hallgatok meg minden véleményt, főleg odajáróké érdekelne. + marketing vagy gazd menedzsmenttel járnék jobban? van egyáltalán lényegi különbség a kettő között?

2018. jan. 17. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Corvinusos vagyok (voltam), de nem jött be, jelentkezem az ELTE-re.


Ha tutira akarsz menni és az számít, hogy könnyen kapj állást, akkor a Corvinus jó választás.

Az ELTE kicsit kockázatosabb. Még nem tudjuk, hogy fogják értékelni a munkáltatók, de nekem jó érzésem van vele kapcsolatban, mert szerintem az ELTE minden terüketen az egyik legjobb az országban.


Nyílt napra érdemes elmenned mindkettőre + most lesz az Educatio, ott is lehet infokat gyűjteni, szerintem azt válaszd, amelyik szimpatikusabb.


A gazd-men általánosabb tudást ad, nagyon sok mesterre mehetsz vele, de önálló vállalkozásra is felkészít vagy sima alappal is el tudsz menni egy multihoz. Igaziból a ker-mark is hasonló, csak valamivel specifikusabb. Akkor érdemes erre menned, ha tudod, hogy kifejezetten a marketing érdekel (akár mesterre is mennél), különben a gazd-ment kicsit többre értékelik.

2018. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ. Igen, megyek ma Educatiora, megnézem melyik szimpatikusabb :)
2018. jan. 18. 06:24
 3/3 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerintem ELTE gazdasági karával még érdemes várni néhány évet amíg kiderül, hogy jó-e.Tudom, hogy most van felvételi, de szerintem ha ilyesmit akarsz tanulni akkor maga az anyag ugyanaz BCE-vel jobban jársz. Corvinusnak már megvan a neve a gazdasági területeken.
2018. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!