Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus és vendéglátás vagy...

Turizmus és vendéglátás vagy kommunikácio és médiatudományok?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdenétek irni, hogy büfészak meg hasonlók szólok, hogy nem erre vagyok kiváncsi

Emberekkel szeretnék foglalkozni és ezeket látom számomra a ledideálisabb szakoknak.

Mesterizni is szeretnék majd, csak arra lennék kiváncsi, hogy ezekkel a diplomákkal milyen kilátásaim lehetnek?

Hol tudnék elhelyezkedni?

Melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni?

Debrecenbe készülök egyetemre, 3 nyelven beszélek, 2 idegen nyelven középszinten.


2018. jan. 18. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Hát mindkettővel emberekkel foglalkozhatsz, sok új ismeretséget köthetsz a munkanélküli központokban miközben a háromhavi jelentkezésre vársz.
2018. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ennyire nem rossz a helyzet.


T&V-vel elmehetsz ismeretség nélkül utazási irodába pultos néninek.


K&M-el elmehetsz ismeretség nélkül youtubernek.


Nem baszogatni akarunk, de ezek már annyira telített szakmák, hogy ha nincs ismeretség, akkor megszoptad.

2018. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, hogy milyen beállítottságú vagy inkább.


A tur-vend gazdasági szak, közgázzal, matekkal, statisztikával, menedzsmentes tárgyakkal. A nyelvek nagyon fontosak, két szakmai közép kell a diplomához (az egyik helyett lehet sima felső is).


Kom-médián humán tantárgyak vannak. Ha inkább a töri/magyar megy és a matek nem, akkor ezt válaszd. A nyelvek itt is jól jönnek természetesen, de nem elvárás a két nyelvvizsga a diplomához. A 2. nyelved némi pluszt jelenthet a többiekhez képest.


Valóban nehéz jó állást találni az alapszakokkal, tehát érdemes mesterben gondolkozni. Ezeknek is nézz utána, mielőtt döntesz.


Kifejezetten a turizmusra épülő mester egy van, a turizmus menedzsment, de ezen a szakon nem túl magas a továbbtanulók aránya (nem tudom, mi az oka).


Mehetsz a többi gazdasági mesterre is, viszont nehezebb dolgod lesz, mint egy komolyabb gazdasági alapképzést végzettnek (gazdálkodás-menedzsment, kereskedelem-marketing pl.), mert kiegészítő vizsgákat kell hozzá tenned.


Kommunikációról nem tudom, milyen mesterre lehet menni, de gondolom inkább bölcsész/társadalomtudományi területről tudsz válogatni (ennek nézz utána a felvin).

2018. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ezekkel tisztában vagyok, de azért köszönöm :)

az a baj, hogy egyik tantárgyban sem vagyok igazán jó, megy mindegyik de egyiksem kiemelkedő szinten és nagyon nem áll hozzám közel egyiksem. De ahogy ismerőseim is mondják és már kezdem magamon is látni,hogy inkább logikában vagyok erősebb, meg gyakorlatias vagyok inkább.

Sportoló vagyok, csak tudom,hogy ha sportra mennék aztán abból végképp nem tudnék megélni

2018. jan. 18. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A kommunikációról tudok nyilatkozni. Lóf4sz köze nincs se a törihez, se a magyarhoz. Egyiket se fogod ott tanulni. Lesznek társadalomtudományi tárgyaid, újságírósok, rádiósok, stb, stb, plusz alapozó tárgyak, mint filozófia, pszichológia, antropológia, esetleg jog (ezeket ki kell lőni, nem sok közük van a szakhoz, de a karon kb. mindenkinek kötelező elvégeznie az alapozókat szaktól függetlenül). Annak, aki azt mondja, egy ilyen diplomával kitörölheted a feneked, valószínűleg fogalma sincs arról, mit tanítanak itt. Ha belegondolsz, hogy a média áthatja az életünket, és milyen mértékben terjeszkedik, ostobaság azt gondolni, hogy nincs szükség szakemberekre. Az, hogy telített, sem igaz, hiszen attól még, hogy valaki elvégzi a szakot, nem biztos, hogy ebben is fog elhelyezkedni, nem biztos, hogy megvannak az adottságai ahhoz, hogy felvegyék egy adott munkahelyre, stb, tehát rohadtul nyitva áll a kapu, ha megfelelő végzettséggel és személyiséggel rendelkezel. Maga az alapdiploma persze kevés, legyél ügyes, és tanulj végig, hogy mehess majd mesterképzésre is.
2018. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!