Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak, hova menjek...

Mit válasszak, hova menjek tovább? Műszaki menedzser, közösségszervező?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy szűk hónapom eldönteni, hogy mi is legyek..:/ Közösségszervező, műszaki menedzser, gyógypedagógus, gyógytornász vagy konduktor? Évek óta gondolkozom és állandóan a gyógytornász, gyógypedagógus és a konduktor szakmák között váltogattam. Viszont egy fél éve lassan, kezdtem elbizonytalanodni. Egyre jobban nem bízok magamban és abban, hogy én ténylegesen ezt szeretném csinálni.. sőt, ma már tudom, valahogy nem az én pályám. Szeretem a gyerekeket és nagyon szeretek segíteni. De mégis a célegyenesben, elbizonytalanodtam és nem mellesleg ott van az is, hogy tudom, nehezen, sőt sehogy sem érek el, annyi pontot, hogy felvegyenek ezekre a szakokra, bár a konduktorra talán lenne elég pontom..De itt elkezdtem más szakok után nézni..a közösségszervező és műszaki menedzser tetszett meg.

A kérdésem az lenne, hogy e kettő közül melyik éri meg jobban,milyen a képzés és melyik egyetemet válasszam, az egyes szakoknál? A műszaki menedzsernél nagyon sok a matek? Ha nem vagyok profi matekos és fizikus, akkor is tudom teljesíteni a követelményt? Melyik egyetemet ajánlanátok,ha műszaki menedzserről van szó? Én a BME és az ELTE-n gondolkoztam, de ha jól tudom vannak még Pesten más egyetemeken is ilyen képzések.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2018. jan. 19. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van más irány is, ahová mennél, akkor semmiképp se válaszd a közösségszervezőt. Elvileg már tavaly is túljelentkezés volt, az osztályom fele oda jelentkezik idén.
2018. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mű menedzser. A többi itthon max minimálbért fizet. Max!


Ha szorgalmas vagy simán teljesíthető. Esetleg még matek meg hasonló tárgyakból az elején ZH/VIZSGA felkészítővel magán úton meg lehet támogatni a dolgot.

2018. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közösségszervezőt inkább ne válaszd, nagyon rosszak a lehetőségek vele. Műmen egy erős matek és fizika alap nélkül azért húzós, BME-n meg ELTE-n is, mindkettőhöz kell egy jó alaptudás. Egy "nevenincs" egyetemen azért könnyebb elvégezni, de az meg később munkakeresésnél hátrány ha sok a hiányosságod. Nincs valami más szak ami még érdekel? A gyógytornász, konduktor dologhoz nem értek, ebbe nincs belelátásom. Mi miatt bizonytalanodtál el, csak a pontok miatt? Mert még van reneteg idő érettségiig, hogy összekapd magad és jól felkészülj rájuk, esetleg nyelvvizsgával szerezhetsz még pluszpontot, ha az eddig nincs meg.
2018. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ELTE-n vagyok masodeves, a kozossegszervezo szerintem egy jo szak bar magam gyogypedagogian vagyok. Lehet a kozosseg.-en sokan vannak de megeri. En mindenkepp annak futok neki amint vegzek :) SZTE-rol jottem az gyogypedre..de megbantam. Annyira sokan vagyunk hogy a gyakorlati kepzes elveszti a varazsat ugymond. Tehat ha a celd hogy ELTE-s legyel..akkor ne a gyogypedet valaszd szerintem. Az nem itt eri meg.

Viszont a kozossegszervezoit nagyon dicsertek.

Hajra!

2018. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!