Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha tudom, mit...

Mit csináljak, ha tudom, mit akarok csinálni, de egyszerűen nem vagyok képes elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikus szakon vagyok az ELTE-n. Először még nagyon jól indultam, mindenből négyes-ötös, egyetlen tárgy kivételével, amiből kettesre vizsgáztam, egyszerűen betegsok volt az elmélet benne. Második félévben ennek a tárgy folytatásából már nem tudtam levizsgázni, bármennyit tanultam, bármennyire értettem, egyszerűen ilyen hatalmas mennyiségű elméletet nem tudtam megtanulni. Másodév pedig már teljes katasztrófa, minden matek és hasonló tárgyból oda jutottam, hogy a gyakorlat része megvan, de nem vagyok képes levizsgázni. Az egész vizsga elmélet, betegre tanulom magam, hetekig magolok, eredménytelenül, mert a végén úgyis megbukok. Átsoroltak önköltségesre, én itt közel voltam, hogy abbahagyjam, de szüleim győzködésére folytattam. Az egyik bukott tárgyamból csak azért tudtam levizsgázni, mivel jött egy isteni új tanár, akinél a folyamatos, heti számonkérés kiváltotta a vizsgát. De ilyen a többi tárgynál nem lesz, és semmi más ilyen elméleti vizsgát nem is tudtam elvégezni most se. Eközben a programozással végig haladtam, sosem buktam belőle, mindig élvezettel csináltam, élvezettel jártam be és kezdtem bele otthon. Tudom, hogy ezzel akarok foglalkozni, és alig várnám, hogy dolgozhassak, de előtte mindenképpen szeretnék diplomát, mivel azért az csak egy biztos pont, de nem megy. Mit tegyek? Adjam fel? Menjek át egy másik egyetemre, vagy máshol is ennyire teljesíthetetlen?
2018. jan. 20. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Vannak ma már bootcampek is, pl codecool, greenfox stb. Végső esetben pedig magadtól is megtanulhatsz programozni autodidakta módon.
2018. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok.

Te is csúszol?

Két hetem van eldönteni, hogy egyáltalán beiratkozok-e a kövu félévre

2018. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én a helyedben passzív félévre mennék, jelentkeznék most februárban egy másik egyetem állami szakára (ugyancsak programtervező informatikára) és szeptembertől ott megpróbálnám (a kurzusaidat gondolom el fogod tudni fogadtatni).

Ha nem élveznéd a programozást, akkor azt mondanám, hogy válassz másik pályát. És nyilván nem a diploma fog számítani a szakmai tudásodban, viszont rengeteg cég be sem hív állásinterjúra, ha nincs minimum egy BSc-d. (És akkor még csak az állásinterjú első fordulójáról van szó.)


Proginfón mindenhol van matek. A kiszemelt egyetemen nézd át a kurzuslistát tematikával együtt, hogy szerinted mennyire lesz jobban teljesíthető számodra. Ha még mindig irreálisnak érzed, akkor esetleg egy informatika orientáltabb (BGE/BCE gazdaságorientált) gazdinfót próbálj meg. Ott kevesebb a matek, nyilván helyette van pár gazdaságis tárgy.

2018. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Gazdinfot ne, szerintem. Ott is van 2 félév matek, 2 félév operációkutatás 1-2, számvitel 1-2-3, pénzügyek stb. Szóval ez inkább gazdaságis szak, csak annyi, hogy nem a számvitelbe megy bele annyira, hanem az info a több. Bár itt több a gyakorlati jegyes tárgy,marrkból sincs szóveli, csak a bizonyításokat kell bemagolni.
2018. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Én az SZTE féle gazdinfóról tudok konkrétabb véleményt mondani (itt szegeden végeztem proginfón). Rengeteg gazdinfós ismerősöm van, akik ugyanúgy szoftverfejlesztőként dolgoznak, akár nagyobb cégeknél is (NNG, Epam, Nokia stb). Kevesebb a matek (pl. csak 1 félév számítástudomány van, 1 félév analízis stb), helyette pedig van pár GTK-s tárgyuk. És kb ennyi a különbség.


(Az SZTE proginfó BSc-n is csak 1 félév operációkutatás van, MSc-n van a másik féléve lineáris programozás néven.)

2018. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez BGE, itt nagyon sok közös tárgyunk van velük.
2018. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!