Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire igaz, hogy jogász...

Mennyire igaz, hogy jogász túlképzés van ma Magyarországon? ( Mert én 10. es vagyok és az egész évfolyamunkról senki nem szeretne jogra menni)

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez így van hatalmas a túlképzés
2010. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy ügyvéd ismerősömtől tudom.hogy Bács-megyében 0 rendszerváltáskor 50 ügyvéd volt,ma 500. Aligha kell még több belőlük.
2010. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Igaz. Nekem végzős jogászhallgató ismerősöm mondta, hogy baromi nehéz munkát találni.
2010. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
86%
Nagyon igaz.
2010. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Az állítás igaz. Nézd meg mennyi diplomás jogász szaladgál az utcán munkalehetőség nélkül. Van sok olyan, aki lassan bezárja az irodát, mert nincs munkája. Olyan ismerőseim is vannak, akik elvégezték amit kellett, megvan a vizsga is, de 28-30 évesen hossteskednek, mert semmi, de semmi munkát nem kapnak ismeretség nélkül. Ha nincs ismerősöd, rokonod, aki ad munkát, akkor ne számíts könnyű életre. Ha van (pl.: szülők egyike ügyvéd), akkor menj nyugodtan.
2010. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Jogászként szinte lehetetlen ma állást találni, egyszerűen háromszor annyi a jogász, mint ahány állást be lehet tölteni. És ez így marad még egy 20 évig, szóval nézz más szakma után.
2010. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
apukám ügyvéd. Így egyszerűbb?
2010. jún. 6. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen, így könnyebb. Vannak kapcsolatai, sokat segíthet.
2010. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!