Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazából csak jövőre megyek...

Szandyyy69 kérdése:

Igazából csak jövőre megyek tovább tanulni de kiváncsi vagyok hogy melyik amit érdemesebb megjelölni? Szakgimnázium vagy szakközép? És miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 20. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Sima gimnázium, ha valamire vinni akarod az életben.
2018. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy nagyon rossz tanuló, szakgimnáziumba menj, mert szakközépben nincs érettségi, az pedig sok munkahelyen előny, vagy éppen feltétel.
2018. jan. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szakgimnázium
2018. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy érettségit is kapj, meg szakmát is, vagyis hogy amikor elvégzed, akkor választhass, hogy továbbtanulsz-e, vagy dolgozni mész - de akkor már képesítéssel, nem úgy, mint aki sima gimiből jött, vagyis magasabb bérért.
2018. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is szerintem szakosodj + érettségizz. Nem egy embert láttam aki kitűnő volt 12 évig, de megunta a tanulást és nem ment egyetemre. Sokkal kevesebb helyre kapott állást, mint azok akik szakosodtak az érettségin. (persze ne úgy értsd, hogy egy közgázos előbb megkapott egy bolti munkát, mint ő. Hanem arra a területre.) Ettől független kerülnek ki szakosról ELTE-sek, corvinus, szte, pte.. sok és sok. Azon múlik hova mész, hogy mennyire adsz bele mindent. (+/- egy két tényező) Viszont arra figyelj, hogy ne a barátok után menj, mert ha gimibe akarsz menni, de mások nem oda mennek akkor válaszd a gimit! :) Mindig tartsd szem előtt mit is szeretnél igazán!

Sok sikert mindenhez!

2018. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!