Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetem,...

Melyik budapesti egyetem, melyik szakát a legegyszerűbb elvégezni?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert egy ilyennek mondott helyre (amúgy is tetszett) elmentem és piszok nehéz volt. Másodjára egy nehezebbnek tartott helyre mentem és kategóriákkal egyszerűbb volt ott az élet. Szeretném sokaktól hallani, hogy melyik a legegyszerűbb diplomaszerzési lehetőség Budapesten.
2010. jún. 5. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
bme-műszaki manager-porszívóáru
2010. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szie vmelyik büfészaka (ha fősuli is elég akkor gdf)
2010. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz ilyen akármilyen diplomát szerezni? Inkább tanulj ki valami szakot (pl. hegesztő, ács) és azzal biztos, hogy többet keresnél, mintha elvégzel valami selejtes szakot, csak hogy legyen egy papírod, amire rá van írva, hogy diploma.
2010. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az.

Van egy szakmám (gépszerelő). Van mellette egy színjeles érettségim, 4 tantárgyból jeles (90% feletti) emelt érettségim, 2 nyelvből nyelvvizsgám és még kell diploma (BA), hogy munkát kapjak a saját szakmámban. Akárhova megyek, mindig azzal zárul, hogy csak akkor vesznek fel a kiszemelt állásra, ha van bármilyen felsőfokú végzettségem. Már 2 egyetemre jártam, de rossz szakra. Szeretnék harmadszorra nekimenni. Kifejezetten a területen szeretnék dolgozni (szerszámgépek) és középvezetőként. Van négy cég amelyiket kiválasztottam és ez a feltétel. Győzködtem, de eredménytelenül. Amúgy most is dolgozom, irodai munkám van, de nekem a gépek kellenek.

Tehát: melyik a legegyszerűbben elvégezhető "büfé"szak?

Nem a munkától, nem az olajtól menekülök, sőt...

2010. jún. 6. 10:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
fura... gépszerelő szakmád van, és kell egy diploma, hogy felvegyenek. Jól értem? Miért akarna egy munkaadó többet fizetni? Mert ugye a diplomás alapbér magasabb. Én ezt nem értem... Bármilyen diploma megfelel, vagy azért kapcsolódjon a szakmádhoz?
2010. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj, ne kapcsolódjon a szakomhoz, vagyis ne legyen gépészmérnök vagy hasonló. Jól olvasok műszaki rajzot, de készítésében gyenge vagyok. Mármint kézzel, programokkal rendben van.

Középvezető akarok lenni és sok sikertörténet hatására próbáltam győzködni a kiszemelt munkaadóim, hogy BA nélkül is kiváló lennék, de számomra is érthetetlen okok miatt nem engedik. Szóval: bármilyen, egyszerűen megszerezhető diplomát szeretnék. Szeretek tanulni, 2 éves egyetemista múltam van, a négy félévben 4,1 és 4,6 közötti átlaggal (29-37 kredites félévekkel). Tehát nem a munkát vagy a tanulást akarom megúszni, de nem akarok mátrixokkal meg baktériumok neveivel bíbelődni, ha van egyszerűbb út is. Ha nincs, akkor marad így, csak nem látom értelmét ennyit küzdeni.

2010. jún. 6. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:

ha jól értelmezem azt az egyetemet nem akarod elvégezni, amit elkezdtél...nehéz ügy...

mondjuk egy gazdálkodási és menedzsment szak? állítólag a Szent István Egyetem elég könnyű, szerintem ott nézz körül. vagy a gazdasági főiskolán. Nekem ezek jutnak eszembe

2010. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért próbálj meg valami olyasmit keresni, ami majd jól jöhet, ha esetleg arról lesz szó, hogy leépítésnél kitől váljanak meg... mert pl. lehet, hogy megtartanak valamilyen közgazdaságis vagy menedzsment szakkal, de könyvtáros papírral meg mehetsz majd máshová...
2010. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát: gazdálkodási és menedzsment és Szent István Egyetem. Megnézem őket.

Leépítés miatt nem aggódom, mert ahogy írtam középvezetőként szeretnék dolgozni olyan jellegű munkát végezve, ahova nincs tülekedés. Úgy veszem észre, hogy fontos ott, hogy ki és hogyan irányít, mennyi a szakértelme.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2010. jún. 9. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!