Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mentőtiszt tud annyit...

Egy mentőtiszt tud annyit mint egy általános orvos vagy oxyológus, traumatológus?

Figyelt kérdés

elvileg fősulin javarészt ugyanazokat a tárgyakat tanulják.

Mentőtiszti után lehet menni mesterképzésre ami "továbbképezne" vagy erősebbé tenné a diplomát?

Manapság mennyire becsülik meg a mentőtiszteket?

Az orvosok mennyire fogadják el őket, nem nézik le?

Sok kérdés, bocsi :-)

Szeretnék eüben dolgozni, az orvosin is gondolkodtam, de nem tudnám végigcsinálni, ugyanis közgazdaságtant is tanulok egy egyetemen.

A mentőtisztit még valószínű elbírnám második szakként:)

Aki tud, válaszoljon légyszi!


2010. jún. 5. 20:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nem tud annyit, nem véletlen, hogy a mentőtiszti 4 éves, az oxyológus 6+5év, a trauma meg 6+6.

Nem hiszem, hogy van még utána mesterképzés:)

Szerintem kb ugyanannyira becsülik meg, mint az összes eü dolgozót. (semennyire:D)

Hogy az orvosok mennyire nézik le, azt nem tudom, de csaknem...elvégre is az ő munkájukat segítik:)

Elég kemény szakma, de ha van hozzá elhivatottságod, akkor vágj bele:)

2010. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%

Előző válaszóló nem hiszi el, hogy van mentőtiszt mesterszak. Pedig elhiheti, mert van.

Sok olyan tárgy van, amit orvosin is tanítanak, nehezek. De mégsem orvosi diplomát eredményez, ergo társadalmi elismertsége közelében sincs az orvosokénak.

Mennyire fogadják el az orvosok a mentősöket? :D Megsúgom, orvos és mentős kölcsönösen utálják egymást.

Egyébként nem értem, miért akarod második diplomának. Ez egy hivtás, amit nem feltétlenül a pénzért választanak egyesek, hanem mert elhivatottak. Ha tényleg ezt akarod csinálni, hajrá, de akkor meg minek a közgáz??

2010. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

Akkor elhiszem:) Ma is tanultam vmit:D

Valószínűnek tartom most jött rá, hogy ez a pálya érdekli, nem a közgáz...de mivel jópár évet elpazarolt, orvosit kicsit necces lenne fizetni. Nem egy ember van, aki 25 éves korában jön rá, hogy az eü érdekli.

2010. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

miylen mesterszak van a mentőtisztin? És miért utálják az orvosok és a tisztek egymást?? Azt hallottam fizetésileg annyit keres egy mentőtiszt mint egy kezdő általános orvos. Bár itt nem a pénz a lényeg nekem, mégis meglepődtem ezen.

Igen, az elhivatottságom megvan hozzá, ez a trauma terület érdekel nagyon, és a sürgősségi ellátás.

A közgazdaságtant is imádom :) itt viszont a pénz érdekel :D

elég sokoldalú vagyok, sok minden érdekel. Jobb ha az ember több lábon áll :)

2010. jún. 5. 20:55
 5/36 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok egyébként, II.os közgazdász hallgató ... és lány :P...
2010. jún. 5. 20:56
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
Lány? Hehe...akkor kösd fel a gatyót. Mentőtisztin azt szokták mondani, hogy aki lány, az vagy húzzon el, vagy felejtse el, hogy valaha is lány volt:D
2010. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Amúgy az, hogy ugyanannyit keres, nem nagy dolog. Mivel egy kezdő orvos kb 90-et keres. Szóval ennél kevesebbet már..:D
2010. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

akkor elfogom felejteni hogy lány vagyok :D

le a magassarkúval (:

Biztos hogy vannak éles helyzetek, ahol fontos a lélekjelenlét... de úgy érzem képes lennék rá :)

igazából 11 éves koromtól orvos akartam lenni, egy balesetem után, arra is készültem, aztán jött egy hoppáré h közgazdász legyek, mindez utolsó éven, szóval emelt szintű érettségit emiatt nem is tettem le ... most sem lenne késő, mert hálistennek a tudásom mind kémiából és biológiából megmaradt, de akkor biztos hogy felkéne adnom a szakomat is, mert ez is elég húzós, és az orvosival biztos hogy nem menne, vagy ha menne is, akkor nagyon gyenge színvonalon ): .. és vszinű később családom sem lenne, mert fontos lenne nálam az elhivatottság, és meg élni sem tudnék mindemellett ... a közgazdász szak meg ad egyfajta anyagi biztonságot is.

a trauma és a menedzsment érdekel igazán, a kettő együtt meg megfér, kell a változatosság :)


Köszi az eddigi válaszokat!


Akinek még van vmilyen tapasztalata az írhat :P

2010. jún. 5. 21:07
 9/36 anonim ***** válasza:

A mentőtiszek vidéken 90-120ezret talán kézhez kapnak, az OM-nél kb.150ezret. Ez a pénz ahhoz képest, hogy mennyi munkájuk van és hány műszakban kell dolgozni, nevetséges. Svédországban pl. 800ezer-1millió Ft keresnek a mentősök (nem véletlenül mennek oda sokan hazánkból, orvosok, mentősök stb.) Lehet, hogy egy kezdő ált. orvos sem kap többet, de miután szakosodott, sokkal többet keres, plusz több a lehetősége, nagyobb a mozgástere.

Értem én, hogy sokoldalú vagy, széles az érdeklődésed, de 21 évesen el kellene dönteni, hogy miben akarsz tevékenykedni. Közgazdaságban a pénz, egészségügyben pedig az emberek segítése vonz - valamelyik mellett el kell kötelezned magad, a kettő együtt nem megy. Csak azért, mert érdekel a terület, felesleges elvégezni a 4évet (plusz mester még 2-3év).

Lányok tényleg ritkán mennek erre a szakra, az biztos, hogy nem kis munka lenne. A mesterszak pedig most fog először indulni (azt hiszem), apolás és betegellátás néven fut, ha jól tudom.

2010. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

II.os vagyok most, mentőtisztire felvételizni csak jövő februárba tudnék már ... akkor lennék 3.os, szakmai gyakorlatom meg idén ősszel akarom letenni, szóval mire kezdem a mentőtisztit addigra végzek- vagy csak kevés marad.

Az hogy miben akarok tevékenykedni, egyenlőre nemtudom, lehet mint közgazdász nem fogok állást kapni, de lehet mentőtiszti után nem kapok állást, ezért írtam hogy jobb több lábon mozogni.

Az hogy 2 diplomám lesz semmit sem jelent, egyszerre egy dologgal fogok foglalkozni az biztos, de hogy még mivel a kettő közül azt nem tudhatom, hogy milyen állásokat kapok stb.

Egyenlőre csak tanulni akarom azokat amik érdekelnek.

2010. jún. 5. 21:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!