Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok 10.-es és választani kéne faktot... Az a baj, hogy nem tudom pontosan milyen irányba szeretnék továbbtanulni. Az egyik faktom tuti a matek lesz, csak az a baj. hogy a másik az nagyon különbözne.


1. Vmilyen gazdasági szak, de azok közül a nehezebb (pl.: alkalmazott közgáz) A probléma, hogy nem tudom mennyire tetszene, nem sokat tudok a gazdasági dolgokról. Ide ugye matek töri/nyelv kellene (ez nem is olyan nagy baj, mert nyelvi faktot úgyis felveszek harmadiknak, de abból sztem nehezebb lenne elérni jó pontot, mint töriből és ugye itt 460 felett vannak a ponthatárok...)


2. Villamosmérnök: úgy-ahogy szeretem a fizikát, főleg a mostani elektromosság témakör, de fizikából azért nem érzem magam olyan jónak, mint matekból. Ide leginkább matek+fizika


3. Programtervező informatikus/Mérnökinfó: programozni sosem tanultam suliban, de szeptembertől otthon elkezdtem tanulgatni Python nyelven, már majdnem meg tudok csinálni az érettségi példákat. Nagyon szeretem a logikai feladatokat, ebben főleg ez fogott meg, de nem tudom h magasabb szinten is szeretném-e. Ide matek+infó, de asszem ez nincs is minden évben.


A másik probléma, hogy nem tudom nem jelentene-e hátrányt a 2. és 3. területnél az, hogy lány vagyok.



2018. jan. 22. 14:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Még úgy a személyiségemről annyi, hogy eléggé visszahúzódó vagyok, nem annyira szeretek emberekkel beszélgetni, tehát az ügyfelekkel foglalkozó dolgokat kizártam. A csoportmunkákkal nincs bajom (kivéve ha közben kb mindent nekem kell megcsinálni, mert a többiek hülyék :)), de azért egyénileg jobban szeretek dolgozni.
2018. jan. 22. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mindhárom jó választás, szépen összeszedted a különböző lehetőségeket. A 2. és a 3. valóban inkább férfi foglalkozás, de ne foglalkozz vele. Választanod neked kell.
2018. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen matek-infó, mert az infót írtad iskolán kívüli érdeklődésednek. Igaz, hogy programozni valószínűleg egyedül is meg tudnál tanulni, de iskolai keretek között hátha gyorsabb lesz a folyamat. Egyébként mind az infó, mind a fizika jó választás lehet, aztán később eldöntöd, hogy melyik szakot szeretnéd. Szerintem a gazdaságot hagyd, pláne, ha nem is érdekel.
2018. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarna, hogy mások férfiszakmának gondolnák, inkább az, hogy nem lenne-e hátrányom belőle munkahelykeresésnél.
2018. jan. 22. 14:30
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 Érdekel a gazdasági vonal is, épp ez a baj, hogy mindhárom tetszik, nem tudom mennyire jönnének be "magasabb szinten"
2018. jan. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!