Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átengenek félévkor a Budapesti...

Átengenek félévkor a Budapesti Osztrák Iskolába?

Figyelt kérdés
A kedves jelenleg ott tanulóktól kérdezem. Kítűnő tanuló vagyok, angolból középfokú nyelvvizsgám van, iskolában angolul és franciául tanultam. Apukám osztrák állampolgár, folyékonyan beszélem és értem a németet, csak nem használtam, és nem tudom a nyelvtant és a helyesírást. Van lehetőség kollégiumi elhelyezésre?

#német #Budapest #angol #átvétel #osztrák iskola #11. osztáy #biosz-kémia fakt
2018. jan. 23. 16:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 11. osztályos vagyok, de ha kell, ismételnék évet.
2018. jan. 23. 16:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy átengednek-e (nyitva az ajtó, oda mész, ahova akarsz a jelenlegi iskoládból), hanem az, hogy átvesznek-e oda. Ezt az ottani igazgató dönti el, ő tudja, hogy milyenek az osztálylétszámok, egyáltalán elvileg szóba jöhet-e bárki átvétele, vagy eleve nincs hely, mert teljesen fel vannak töltve az osztályok létszámilag, úgyhogy nála kell érdeklődni, és akkor már egyúttal azt is megkérdezni, hogy ha elvileg lehet róla szó, akkor gyakorlatilag milyen elvárásoknak kell még megfelelni (pl. tanulmányi átlag, milyen nyelveket tanul az az osztály, ahova átvennének, és milyen szinten vannak, különbözeti vizsga kell-e és miből, tankönyveid honnan lesznek, stb.).
2018. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!