Jelenleg nem tanulok, de hamarosan szeretnék jelentkezni felsőoktatási intézménybe. Szerezhetek e kreditpontokat bármilyen tevékenységgel?

Figyelt kérdés
Pl elmegyek ételt osztani akkor ezért járhat kredit? Bocd ha ostobán fogalmaztam csak nem annyira látom még át.
2018. jan. 24. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Olvasd el a felvi.hu -t, mert a kérdésből látszik, hogy tényleg az alap rendszert sem ismered.
2018. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
XDXDXD Szerintem először alaposan járj utána az alap dolgoknak addig ne jelentkezz sehova.
2018. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy utána kell járni de a mikéntje érdekelne emiatt is tettem fel a kérdést
2018. jan. 24. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű, hogy te a kérdésedben mit értesz kredit alatt.

Kredit az, amit te az egyetemi képzés során a tárgyak elvégzéséért kapsz. Meg van határozva, melyik tárgy hány kreditet ér (attól függően, mekkora óraszámban van az a tárgy egy héten, mennyi feladat van hozzá, milyen sok időt kell ráfordítani stb.). Nem csak a szakodhoz szorosan kapcsolódó tárgyakért kapsz kreditet, hanem mindenért, amit az egyetemen elvégzel, akár más szakok tárgyaiért is, ha felveszel olyanokat, vagy bármilyen szabadon választható tárgyért is. Meg kell különböztetni a "felvett kreditek" és az "elvégzett kreditek" mennyiségét, mert ez eltérhet. Például ha felveszel egy tárgyat, amiből megbuksz a félév végén, vagy el sem mész vizsgázni, be sem jársz rá, akkor a felvett krediteidhez hozzáadódik ennek a tárgynak a kreditértéke, de az elvégzettekhez nem. Ez azért fontos, mert a képzésen meg van határozva, mennyi kreditet kell elvégezned kötelezően, és az is meghatározott, hogy összesen hány kreditet vehetsz fel egy képzésen belül anélkül, hogy pluszba fizetned kellene érte. Ha sok tárgyból megbuksz, sok tárgyad kell többször felvenned, lehet, hogy túlléped ezt a limitet (ami egy 180 kredites képzésnél általában +18 kredit), és utána elég horror összegeket is számon kérhetnek rajtad.


Ebből egyértelműen kiderül, hogy semmilyen egyetemen kívül tevékenységgel nem tudsz kreditet szerezni, előre sem, és a képzés végzése során sem. Olyan mondjuk lehet, hogy meghirdetnek egy tárgyat, aminek az az elvárása, hogy x óra önkéntes munkát végezz el, és azért kapsz kreditet, de ez elég speciális eset és eltér attól, amit a kérdésedben leírsz.


Ha pedig arra gondolsz, hogy a felvételi eljárás során kialakuló felvételi pontszámodhoz szeretnél még pontokat gyűjteni, az sem így működik. Társadalmi munkáért, önkénteskedésért, vagy "bármilyen" tevékenységért nem járnak felvételi pontok. Amikért pontot kaphatsz a középiskolás bizonyítványod jegyein és az érettségi eredményeiden kívül: nyelvvizsga, hátrányos helyzet, komoly sporteredmény, komoly tanulmányi eredmény. Kaphatsz pontot korábban elvégzett OKJ-képzésért is, de ez meg van határozva, hogy mely szakokon milyen tanfolyamok végzettségét fogadják el, mert nem lehet mindenhova mindennel plusz pontokat kapni.

2018. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nekem is ez volt a meglátásom...
2018. jan. 24. 11:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen így már értem
2018. jan. 24. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!