Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet ajánlanátok...

Milyen egyetemet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Érettségi eredményeim:


Magyar: 50%

Matematika: 61%

Történelem: 62%

Angol: 86%

Földrajz: 72%


Az Óbudai Egyetem, Gazdálkodás és Menedzsment szakkal szemezek, de nem tudom mi lenne a legjobb.


2 hét van még leadni a jelentkezést, véleményeket szívesen olvasnék.



2018. jan. 24. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem valami jó eredmény ez, az év végi jegyek és többletpontok helyreteszik?


Helyedben körülnéznék OKJ-k között. Keress olyat, ami azonos területen van a választott egyetemi szakirányoddal. Végezd el (2 év) és utána menj egyetemre. Ez jó alapot ad, nem fogsz kibukni első félévben (már ha tanulsz végig) és lesz egy szakmád is.

2018. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyen gyenge matekkal a gazdasági szakok húzósak lesznek szerintem, arról nem beszélve, hogy sok pont is kell hozzájuk. ha csak nem önköltségesre tervezel menni.
2018. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja meg a fent említett tárgyak közül van amelyik emelt szintű?
2018. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek? 22 éves vagyok haladztottam 2 évet és csak ide lenne elég pontom viszont nem akarok éhbérért dolgozni. Egyébként kereskedelmi középiskolába jártam.
2018. jan. 24. 19:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Elvileg a legjobb esetben 296 pontom van.. :/
2018. jan. 24. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát azzal kb csak önköltségesre vesznek fel a legtöbb szakon, de nézz utána, hogy amik érdekelnek azokhoz milyen pont kell. Ha esetleg kell több pont akkor érettségizz újra vagy csinálj nyelvvizsgát. Vagy ha a fizetőst megengedheted magadnak akkor menj el arra(vagy diákhitel).
2018. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A felvi szerint elég lenne ez a pont az Óbudai Egyetemre, gazdálkodás menedzsmentre, államira...
2018. jan. 24. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem vitatkozni akarok veled de tavaly 440 volt az állam által megszabott minimum ponthatár ezen a szakon. Állami ösztöndíjas képzésen az iskola nem kérhet kevesebbet ennél csak többet...

Itt egy link a tavalyi gazdasági szakok állami ponthatáraival, ez egyetemtől független, de ennyi minimum. Nagy változás nem szokott lenni az évek között...

[link]

2018. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Felsőoktatási szakképzésre lenne elég, nem az alapképzésre. Előbbin 248 pont volt a ponthatár, de ez ugye nem ad rendes diplomát. Utóbbin 442 az Óbudain. Az egyetemi alapképzések minimum ponthatára 280, FSZK-nak 240.


Fontold meg, hogy újra érettségit tegyél 1-2 tárgyból, mert anélkül nehezen kerülsz be gazdaságira. Egy emelt matek nem árthat gazdasági szakra azért... Nem mondom, hogy lehetetlen anélkül, de több szorgalmat fog igényelni.

2018. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fu basszus tényleg...


Akkor tudnátok valamit ajánlani 296 ponthoz? Már teljesen tanácstalan vagyok... Ha újra érettségiznék akkor még 1 évem kimaradna.

2018. jan. 25. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!