Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakok között hogy tudok mozogni?

Szakok között hogy tudok mozogni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ha felvételizek az Egészségtudományi karra dietetikára, akkor a későbbiekben át tudok majd menni gyógytornászra? Vagy ilyenkor mik a feltételek?

2018. jan. 24. 21:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve láttam egy hasonló kérdést ahol azt írták hogy elbírálják azt hogy lehet e. Ezt minden esetben elfogadják? Vagy mit néznek ilyenkor?
2018. jan. 24. 21:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Újra kell felvételizni és ha eléred a ponthatárt újra beiratkozol a régi szakról meg ki. Lehet az egyetemen belül is kérvényezni a szakváltást, de 50-50% hogy átvesznek-e. Függ a tanulmányi eredményeidtől (átlagod meg megszerzett kreditek), meg attól is hogy a másik szakon hogyan van szabad hely. De így is van hogy csak önköltségesre vesznek át, hiába lenne amúgy államira elég pontod felvételivel, úgyhogy én inkább újrafelvételi mellett szoktak kampányolni itt gyk-n. :D
2018. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :D
2018. jan. 25. 00:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Pécsen járok az ETK-ra, nagyon sokan jöttek át ápoló és dietetikus szakról gyógytornásznak. Nem tudok olyanról akit ne vettek volna át, és maradtak ugyanúgy államin. Szóval szerintem nem kell újrafelvételizned, intézményen belül egy kérvény elég (és persze az nem árt, ha jó a tanulmányi eredményed.)
2018. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!