Fizika Bsc. Mérnök Msc?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a fizika és a matematika, ezért úgy határoztam mérnök leszek. El is kezdtem keresgetni, mi az, ami érdekel, de semmi sem fedte le azt a területet, ami nekem ideális lenne. A gépészet annyira nem az én asztalom, az elektronikát szeretem, de nem annyira, hogy egész életemben foglalkozzam vele. Ott volt viszont a mechatronika, ami ideálisnak tűnt, de sok olvasgatás-kérdezősködés után lebeszéltek róla, hogy többre mennék akkor már egy villamosmérnökkel, mert, hogy előbbi gépész is, meg elektronikához is ért, de egyikhez sem igazán.A célom egyébként az, hogy egészségügyi mérnök legyek, ez az, ami igazán vonz, csak az ide vezető út a kérdéses. Aztán az utóbbi időben elkezdett mélyre hatóbban érdekelni a fizika és matematika. Mindkettő tantárgy jelenleg, a középiskolában nagyon jól megy emelt szinten (ezt csak azért írom, hogy egy magyar egyetemen szerintem mind természettudományi, mind műszaki területen könnyen boldogulnék), különösen a fizika. Annyira természetesen nem, hogy azt gondolnám, képes lennék valami igazán maradandót alkotni, így az, hogy pl. elméleti fizikus, vagy csillagász legyek elképzelhetetlen. De olvastam a BME oldalán, hogy a fizikus BSc-jük kiváló alapot nyújt a mernöki Msc-hez. Így felmerült bennem a kérdés, hogy lenne-e rá esély, hogy ezzel az alapképesítéssel később az egészségügyi mérnök MSc-t el tudjam végezni? Vagy nem ajánlott, mert, hogy így senem igazi mérnök, senem igazi fizikus nem leszek? Javallott helyette az "Orvosi fizikus Msc"? Utóbbival problémám az, hogy eléggé hiányos róla a tudásom. Külföldöm tudom, hogy a "biomedical engineering" keresett szakma, de, hogy vajon az orvosi fizika is így van-e az rejtély. Másfelől nem a gépek mellett ülve szeretném bámulni a CT monitort, hanem fejleszteni azt, esetleg új szerkezeteket létrehozni, amihez talán a mérnökség közel van.Fontos még, hogy nem feltétlenül Magyarországot, sokkal inkább külföldet céloznám meg munkavégzés céljából. (Ezért később szeretnék egy PhD. diplomát szerezni valamely nívósabb egyetemen külföldön-pl. ETH Zürich-, amely esetleg könynítené az elhelyezkedést;de ez még nagyon távol van) Tanácsokat, ötleteket kérnék, esetleg alternatív megoldásokat, mi az, amit rosszul tudok, mi az, ami szerintetek jó ötlet lenne ebben az esetben?

2018. jan. 24. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
fizikus bsc-vel felejtsd el a mérnöki pályát, maradjunk ennyiben :D mondjuk azt alapból is jobb ha elfelejted, nem embernek való hely
2018. jan. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
# 1 Mi a problémád a mérnöki munkákkal?
2018. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem a mérnöki munkával van "bajom", csupán azzal, hogy mennyit kell szopni a diplomáig :)
2018. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!