Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki vagy molekuláris...

Biomérnöki vagy molekuláris bionika mérnöki?

Figyelt kérdés

Csak biológiát tanulok emelten, de nagyon szeretem a matekot, illetve kémiá speces is voltam egy évig. Fizikával úgy ahogy megvagyok, míg tanultam megértettem, egy darabig szerettem is, csak sajnos egy idő után már nem nagyon foglalkoztam vele. Infotmatika is érdekel, viszont már évek óta nincs órám, amíg volt értettem és szerettem. Orvosi már kilőve, kémia emeltre már nem tudok felkészülni, viszont ez a két szak nagyon megfogott.

Szerintetek lenne esélyem így, hogy nem vagyok emelt szinten kémiábol, fizikából, matekból és informatikából sem? Esetleg ha felvesznek, nyáron rá kéne valamire nagyon feküdnöm, hogy ne pusztuljak bele egyetemen a tanulásba? Melyiket ajánlanátok inkább?

A tanulást nem hagynám abba az alapképzés után, de fontos számomra, hogy mesterképzést követően azon a területen tudjak elhelyezkedni ami érdekel, amit tanultam, és inkább egészségügyi területen, gyógyszeriparban például.



2017. nov. 26. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutatás érdekel akkor bionika, ha pedig ipari folyamatok... akkor biomérnök.

Utóbbinál nincs informatika és minimális/semmi programozás nincs. Emiatt több területen nagy a hátrányuk. Több biomérnökkel foglalkoztam már programozás szintjén, és nagyom hiányzik ez a tudás.

Másfelől iparba a biomérnök jobb és lesz állásod azonnal.

Bár bionikával meg lehetsz programozó sokkal többért.

2017. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a programozási ismeretek miatt a bionikát választanám. Egyik leghasznosabb tudás ez jelenleg.
2018. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és ne feledjétek, hogy ha tudsz írni egy forciklust, de amúgy tökhülye vagy, azonnal felvesznek junior fejlesztőnek szinte bárhová.


Brutális hiány van a programozókból, mi is évek óta keresünk embereket. Aki teheti kimegy, vagy megfizethetetlen, benyögnek 4-600 nettó kezdőfizut. Tesóm vezető fejlesztő és szinte már a takarítónőt felvenné a csapatába, csak be tudja kapcsolni a PC-t :D


Arra értem, ha nem jönne be a kutatás mondjuk. Insta állás.

2018. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!