Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha abbahagyom az egyetemet...

Ha abbahagyom az egyetemet féltávnál és kötök egy olyan szerződést, hogy nem visszafizetem a felét, hanem ledolgozom, mi történik ha később be akarnám fejezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Állami képzésen vagyok harmadéves (egy másik egyetre is jártam 2 évet), de ki szeretnék iratkozni az egyetemről. Ekkor elvileg van egy olyan lehetőség, hogy nem kell visszafizetni az eddigi tandíjam felét, hanem jó az is, ha ledolgozom Magyarországon azt az időmennyiséget, amit egyetemen töltöttem. Ha ezt megtettem és utána be szeretném fejezni a diplomámat, vissza kell fizetni az eddigi tandíjak felét, vagy már el van rendezve és csak az aktuális félévet kell fizetnem?

2018. jan. 25. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Ha egy éven belül nem lesz hallgatói jogviszonyod, akkor vissza kell fizetned az eddigi állami féléveid felének megfelelő összeget.
2018. jan. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Kérhettek részletfizetést, de több jogcímen kérhettek mentességet is a fizetés alól, többek között hazai munkaviszony vállalásával."


"Visszafizetési kötelezettség kiváltása esetén (ha megszűnt a képzés, vagy határidőre nem történt meg az oklevélszerzés) az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszonyt kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre. Ilyenkor is 150 nappal számolunk egy félévet. Arra is lehetőség van, hogy – amennyiben aktív hallgatói vagy tanulói jogviszonya van – a tanulmány folytatásának idejére kérje a hazai munkaviszonnyal való teljesítés felfüggesztését. Továbbá a teljesítés kezdeti dátumát is megjelölheti a kérelmen: mely vagy a visszafizetési kötelezettséget keletkeztető hallgatói jogviszony megszűnése, vagy a mentesítési döntés jogerőre emelkedése lehet."


Ezeket találtam most az interneten. Tehát ha kiváltom a fizetést ezzel a hazai munkaviszony vállalásával, akkor utána "tiszta lappal" indulhatok ha újrajelentkezek és csak annyi, hogy már kevés állami félévem marad hátra? Mert nekem ez így lenne logikus azok alapján amit olvastam, de ha belegondolok az állam érdekébe akkor nem logikus. Mert ez azt jelenti, hogy a szabályok, amiket kiszabtak (képzési idő másfélszerese alatt elvégezni, stb..), értelmüket veszítik, mert kijátszhatóak annyival hogy itthon dolgozol, nem külföldön. De lehet tényleg csak ennyi a céljuk és túlgondolom.

2018. jan. 25. 03:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj be a tanulmányi osztályra és ott érdeklődj.
2018. jan. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy értelmezem, hogy a visszafizetést kiválthatod az említett szerződéssel (félévekkel megegyező munkaviszony), de ez nem nullázza le az elhasznált államilag támogatott féléveidet. Egyébként ha úgy nézzük akkor van benne logika is: Az állam azt akarja, hogy ilyen módon ellehetetlenítsék a külföldre vándorlást. Minél rosszabbul állsz az egyetemmel, nekik annál jobb, mert ha szerződsz, akkor itthon fogsz dolgozni. Ha mégsem teljesíted a szerződést, akkor meg nem csak az 50%-ot fizeted vissza, hanem a teljeset. Kicsit olyan, mint egy sakkjátszma, de nagyban biztosan megéri az államnak.
2018. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!